Emirates – podsumowanie roku 2017

Emirates, największe międzynarodowe linie lotnicze, podsumowały miniony rok w kilku dziedzinach. Z pokładowego Wi-Fi Emirates skorzystało ponad 10 mln pasażerów, a w systemie rozrywki pokładowej znalazło się ponad 3 tys. kanałów z rozrywką, a sam system po raz kolejny otrzymał główną nagrodę w plebiscycie Skytrax World Airline Awards 2017

Smacznie i ekologicznie
Koncentrując się na daniach sezonowych i regionalnych, linie Emirates wprowadziły różnorodną ofertę menu i potraw okolicznościowych, m.in. z okazji Ramadanu, Wielkanocy, Chińskiego Nowego Roku, Oktoberfestu, Diwali czy Bożego Narodzenia.

W klasie ekonomicznej linie Emirates wprowadziły ekologiczne koce wykonane w całości z przetworzonych plastikowych butelek. To największa inicjatywa związana z ekologicznymi kocami w całej branży lotniczej. Do produkcji każdego z miękkich, ciepłych koców używanych jest 28 przetworzonych plastikowych butelek.

Linia rozszerzyła też sieć poczekalni lotniskowych o lotnisko w Bostonie. Obecnie na całym świecie jest już 41 poczekalni Emirates. Ponadto linie nawiązały współpracę z Grupą BMW, która dostarczyła luksusowe samochody w ramach bezpłatnej usługi szoferskiej przewoźnika dla pasażerów klasy biznes na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Aby uzupełnić ofertę naziemną, linie Emirates i ich partnerzy zorganizowali inicjatywę „Together”, która ma na celu ułatwić odprawę pasażerów na lotnisku poprzez wprowadzenie technik biometrycznych i nowych, zautomatyzowanych bramek kontroli granicznej, które usprawnią przepływ pasażerów przez kluczowe punkty na lotnisku w Dubaju.

E-ułatwienia
W połowie roku liczba członków popularnego programu lojalnościowego Emirates Skywards przekroczyła 19 milionów. Przewoźnik pozyskał do programu nowych partnerów z branży lotniczej, turystycznej i lifestylowej oraz ułatwił proces gromadzenia i wymiany mil przez Internet oraz w aplikacjach mobilnych, po raz pierwszy wykorzystując technologię blockchain w programie lojalnościowym.
Ułatwiając pasażerom dostęp do informacji dotyczących lotu i organizację podróży, linie Emirates uruchomiły nową aplikację mobilną i stronę internetową, które upraszczają proces rezerwacji i odprawy, a także wprowadzają funkcję czatu na żywo, umożliwiając członkom programu Skywards natychmiastową wwymianę mil.

Emirates zdobył tytuł najlepszej linii lotniczej na świecie w inauguracyjnej edycji plebiscytu TripAdvisor Travelers’ Choice® Awards dla linii lotniczych.

Promocja marki
W październiku linie Emirates rozpoczęły wartą 15 mln dolarów kampanię, która ma zachęcić do podróży liniami i promować rozbudowaną siatkę połączeń przewoźnika, w tym jego port macierzysty w Dubaju.

Podczas wystawy Dubai Airshow linie Emirates zorganizowały specjalną paradę lotniczą, w trakcie której samoloty Boeing 777-300ER i A380 wykonały lot pokazowy wspólnie z zespołem akrobacji lotniczej Al Fursan ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zarówno Boeing, jak i Airbus został ozdobiony kalkomanią z wizerunkiem Szejka Zajida na cześć nieżyjącego już założyciela ZEA.

Linie Emirates mają siedzibę w Dubaju. Ich flota składa się z 268 szerokokadłubowych samolotów, w tym 14 towarowych, i należy do najmłodszych na Świecie. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 244 samolotów o wartości ponad 95 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.
Linie Emirates obsługują loty w 156 kierunkach w 84 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

www.emirates.com

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24