Emirates poleci na Bali

Bali, która słynie z okazałych pasm górskich i malowniczych plaż, należy do najpopularniejszych wysp Indonezji. W 2014 r. odwiedziło ją ponad 3,7 mln turystów. Nowe połączenie Emirates zwiększy dostępność Bali dla pasażerów z całego świata, co z kolei przyczyni się do rozwoju gospodarki i sektora turystycznego na wyspie.

Bali będzie 148. kierunkiem w globalnej siatce Emirates. Wyspa leży w regionie Azji i Pacyfiku, gdzie linie obecnie obsługują loty do 23 miast w 13 krajach. Bezpośrednie połączenie między Dubajem i Bali realizować będzie samolot Boeing 777-300ER w dwuklasowej konfiguracji.
– Bali stanowi dla linii Emirates niezmiernie ważny rynek. Zainteresowanie wyspą wśród pasażerów z całego świata jest wysokie, w szczególności w sektorze wypoczynkowym. Cieszymy się, że możemy otworzyć codzienne połączenie, które pozwoli podróżować z Bali do Dubaju oraz do ponad 80 miast w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i obydwu Amerykach z jedną dogodną przesiadką w Dubaju – powiedział Thierry Antinori, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates.
– Nowe połączenie znacząco zwiększy wygodę, stworzy możliwość wyboru i zapewni ciągłość podróży pasażerom, którzy do tej pory musieli rezerwować loty z wieloma przesiadkami lub międzylądowaniami w innych regionach Indonezji, aby dotrzeć na Bali – dodał Antinori.
Samoloty Emirates rejsu nr EK398 na Bali będą startowały z Dubaju o godzinie 8:20 i lądowały w porcie lotniczym Denpasar o godzinie 21:40 tego samego dnia.  Rejs powrotny nr EK399 zaplanowano na godzinę 23:40 z lądowaniem na lotnisku w Dubaju o godzinie 5:00 następnego dnia.
Pasażerowie wszystkich klas mają do wyboru ponad 2 tys. kanałów w ramach wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice.
Ponadto wszystkim pasażerom Emirates przysługują wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej i 40 kg w klasie biznes.

Linie Emirates otworzyły pierwsze połączenie do Indonezji w 1992 r., obsługując trzy loty tygodniowo z międzylądowaniem w Singapurze i Kolombo. Od marca 2013 r. samolot Boeing 777 przewoźnika wykonuje każdego dnia trzy bezpośrednie loty z Dżakarty do Dubaju.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24