Emirates powiększyły flotę cargo

Boeing 777 Freighter, frachtowa jednostka Emirates, dołączył do floty Emirates SkyCargo, frachtowa jednostka Emirates, zwiększając tym samym całkowitą liczbę maszyn towarowych w swojej flocie do 15.

Flota towarowa przewoźnika uzupełnia usługi cargo oferowane przez 224 samoloty pasażerskie Emirates, zapewniając większą elastyczność i zdolność przewozową cargo na większej liczbie tras na całym świecie. Obecnie Emirates SkyCargo obsługuje łącznie 147 kierunków na sześciu kontynentach. Najnowszy Boeing 777F przewoźnika, który we wrześniu opuścił zakład montażowy Boeinga w Everett w stanie Waszyngton, odbył swój pierwszy lot do Hongkongu. Azjatycka metropolia należy do najpopularniejszych kierunków w siatce Emirates SkyCargo obok portów lotniczych we Frankfurcie, Szanghaju, Chicago i Saragossie. Od czasu dołączenia do floty Emirates SkyCargo w 2009 roku, 13 Boeingów 777F wykonało imponującą liczbę 30 250 lotów, spędzając w powietrzu w sumie ponad 175 tys. godzin.

– Boeing 777F stanowi trzon floty Emirates SkyCargo. Samolot ma imponujący zasięg i udźwig, a ponadto jest wydajny w eksploatacji. Pozwala nam transportować produkty z odległych punktów w siatce SkyCargo, takich jak Bangi, Port Au Prince czy Nadi, do klientów stacjonujących w wielkich ośrodkach miejskich, np. Londyn, Amsterdam czy Nowy Jork – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates Cargo.

Linie Emirates to największy na świecie międzynarodowy przewoźnik cargo pod względem przebytych tonokilometrów – przewożą ponad 45 tys. ton towarów tygodniowo na sześciu kontynentach, od odzieży, tekstyliów i artykułów łatwo psujących się, po samochody wyścigowe Formuły 1, sprzęt muzyczny i zwierzęta domowe. W tym roku linie Emirates SkyCargo przeniosły się do portu lotniczego Dubai World Central (DWC) Al Maktoum, gdzie oferują 50 regularnych połączeń towarowych z nowego terminalu cargo.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24