Tropical Fun Energylandia – największy odkryty park wodny w Polsce

Energylandia – Park Rozrywki  w Zatorze łączy cztery strefy zabawy. Jest tam „Bajkolandia”, strefa familijna, ekstremalna i „Water Park” – z basenami, zjeżdżalniami i leżakami – 1800 m kw basenów, wodospady i piaskowa plaża w otoczeniu palm oraz skał. 11 czerwca 2018 otwarto nową część parku wodnego – Tropical Fun – z dziesięcioma zjeżdżalniami. Wszystkie strefy dostępne są w ramach jednego biletu wstępu.

Tropical Fun, najnowsza część Water Parku, składa się w większości z niespotykanych w Polsce zjeżdżalni:

Kamikadze – ekstremalna zjeżdżalnia, której podłoga zapada się, powodując pionowe wpadanie, z ogromną prędkością, w nieznaną przestrzeń zjeżdżalni – 90 metrów w dół z pułapu 15,5 metra.

Tropical Splash – konstrukcja składa się z sześciu torów i umożliwia wspólny przejazd. Przygoda rozpoczyna się na wysokości 9 metrów, a zjazd odbywa się na dedykowanych matach, co wyzwala odpowiednią prędkość.

Tiki ride – tutaj mamy do czynienia z pontonami. Można korzystać z nich w pojedynkę lub w duecie. Na zjeżdżających czeka trasa o dłogości 153 m, z kilkoma ostrymi zakrętami, co daje wrażenie jazdy na Roller Coasterach. Wysokość konstrukcji wynosi 15,5 metra.

Aloha – to długa na 111 metrów zjeżdżalnia o wysokości 9 metrów. Podobnie jak w Tiki ride możemy sobie wybrać ponton dla 1 lub 2 osób.

Exotic Fun – to pierwsza tego typu atrakcja w Polsce, która przypomina jazdę Roller Coasterem Boomerang, czyli raz do przodu, raz do tyłu. Atrakcję tę można porównać do potężnego lejka, którego konstrukcja powoduje niespodziewane kierunki spływu. Start rozpoczyna się na wysokości 9 metrów.

Rzeka Adventure River – atrakcja kończąca bieg trzech zjeżdżalni: Aloha, Tiki ride oraz Exotic Fun. Można też z niej korzystać oddzielnie.

Szczegóły na: energylandia.pl

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24