Eurolot kończy działalność od 1 kwietnia

Dziś Eurolot kończy sprzedaż biletów, a od 1 kwietnia 2015 roku zostaną zawieszone wszystkie rejsy realizowane przez przewoźnika.

Kończąca działalność linia poinformowała, że wykona zaplanowane rejsy do 31 marca 2015 roku włącznie. Rzeczniczka Eurolot zapewnia, że przewoźnik nie zostawi samym sobie pasażerów, którzy już wykupili loty w późniejszym terminie. Pasażerowie, których rejsy nie zostaną zrealizowane otrzymają 100-procentowy zwrot kosztów zakupionego biletu lub – w miarę możliwości – bezkosztową zmianę rezerwacji na przelot innym przewoźnikiem. Z każdym z podróżnych Eurolot będzie kontaktować się indywidualnie.

– Do dyspozycji Pasażerów jest Call Center Eurolotu pod numerami: 801 801 740 i +48 22 275 87 40. Dodatkowo, linia zapewni większą liczbę osób do obsługi w Call Center, aby cały proces zmian rezerwacji przebiegał szybko i sprawnie – przekazała w komunikacie Karolina Bursa, rzecznik prasowy Eurolot SA.

Dzisiaj w systemie rezerwacyjnym przewoźnika zostanie wprowadzany tzw. stop booking czyli brak możliwości rezerwacji i zakupu biletów na wszystkie rejsy Eurolotu po 31 marca 2015 roku.

Z poważnymi kłopotami finansowymi Eurolot borykał się od kilku lat. Linia starała się konkurować z LOT-em rozbudowując siatkę połączeń krajowych i zagranicznych, co okazało się nierentowne. Starała się również stawić czoła operującemu krótko OLT Express, który sprzedawał bilety na rejsy po Polsce za 99 złotych. Katastrofalna była współpraca z 4You Airlines firmowanymi przez Alfa Star, które zostawiły przewoźnika z długami. Gwoździem do trumny był rozwój krajowych połączeń przez tanich przewoźników, np. Ryanair. Eurolot przechodzi do historii.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24