Festiwal Barokowy w Ołomuńcu

W Ołomuńcu na Morawach Środkowych ponownie zagości Święto Baroku. Od 7 do 30 lipca melomanów czekają 23 wieczory ze świetnymi czeskimi i zagranicznymi artystami. 

Ołomunieckie Święto Baroku należy do najciekawszych imprez letniego sezonu turystycznego w Czechach. Na gości festiwalu czekają wspaniałe przeżycia kulturalne i gastronomiczne, od degustacji  znakomitych rumuńskich win, poprzez przedstawienia barokowe, wystawę zabytkowych kurtyn, po zwiedzanie neobarokowej Kaplicy Sarkandra i barokowego kościoła św. Michała z wejściem na wieżę. Nie zabraknie też innych niespodzianek: zwiedzania miasta, specjalnego sześciodaniowego barokowe menu w restauracji Atmosphere i pakiety noclegowe (nocleg w wybranych hotelach i przedstawienie barokowe).

Ołomuniecki barok wyraźnie wpisał sie w charakter miasta. Znajdziemy tu liczne barkowowe zabytki architektury, z których do najcenniejszych należą Pałac Arcybiskupi, wpisana na listę UNESCO Kolumna Najświętszej Trójcy, fontanny, konwikt jezuitów, kościół Marii Panny Śnieżnej czy kaplica św. Jana Sarkandra.

Rezerwacja biletów wstępu na imprezy oraz informacje: www.baroko.olomouc.eu

fot. Święto baroku w Ołomuńcu. Fot. Jan Andreáš.jpg

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24