Finlandia świętuje stulecie Niepodległości

Stulecie Niepodległości Finlandii obchodzimy także w Polsce. Punktem kulminacyjnym uroczystości jest dzień Święta Niepodległości, 6 grudnia 2017.

Historia stuletniej Finlandii jest niezwykła i opiera się na wartościach cenionych przez Finów: demokracji, edukacji, równości i wolności słowa. Świętować będziemy w całej Finlandii oraz w ponad 100 krajach na wszystkich kontynentach, także w Polsce.

– Uroczystości odbędą się na wszystkich kontynentach. To wzruszające zobaczyć jak wielu przyjaciół ma nasz kraj na całym świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wszystkich specjalnych życzeń, prezentów, wizyt głów państw, które Finlandia otrzymała podczas roku obchodów stulecia. Zapraszamy wszystkich, aby dołączyli do świętowania razem z nami – powiedział Pekka Timonen, Sekretarz Generalny Stulecia Niepodległości Finlandii w Kancelarii Premiera.

W Polsce 6 grudnia fińskimi kolorami zostanie podświetlony Pałac Kultury i Nauki, a także most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie, Podlaska Opera i Filharmonia w Białymstoku, ratusz oraz biurowiec Green Tower B we Wrocławiu.

Stulecie niepodległości Finlandii świętowano przez cały rok. Czterech na pięciu Finów uważa, że uczestniczenie w obchodach stulecia jest ważne, a ponad 600 000 ludzi (14% wszystkich Finów w wieku 15-84 lat) jest bezpośrednio zaangażowanych w tworzenie programu obchodów. Jest to najbogatszy i najbardziej wszechstronny program wszechczasów i jest wspaniałą wizytówką współczesnego narodu fińskiego. W programie znalazło się aż 5000 różnych projektów, a szczególny nacisk położono na kulturę, naturę, historię oraz inwestowanie we wspólne relacje oraz przyszłość Finlandii.

#stolatFinlandio

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24