Finnair liderem standardów ekologicznych wśród linii lotniczych

Finnair jest pierwszą linią lotniczą w Europie, która uzyska certyfikat IATA w programie oceny oddziaływania na środowisko.

Finnair jako pierwszy w Europie i jeden z dwóch światowych przewoźników (obok South African Airways), będzie certyfikowany jako operator na poziomie Etap 2 w programie IATA oceniającym oddziaływanie na środowisko (IEnvA).

– Certyfikat jest dowodem naszego zaangażowania w dziedzinie ochrony środowiska w przemyśle lotniczym – mówi Pekka Vauramo, prezes Finnair. – Troska o środowisko jest podstawą działalności Finnair. Wierzymy, że opracowanie wspólnych standardów oceny i ochrony środowiska dla przemysłu lotniczego jest ważne i z dumą ogłaszamy, że jesteśmy prekursorami w tej dziedzinie. Trwałość środowiska ma również znaczenie dla naszych klientów.

Finnair postawił sobie ambitne poprawy ochrony środowiska w ramach swojej działalności. Linia lotnicza ma zmniejszyć zużycie płynu przeciwlodowego do 40% w latach 2014-2016. Zmniejszy także emisję CO2 o 20% w latach 2009-2017. Zredukuje także o 10% zużycie energii w swoich obiektach w latach 2007-2016. I w końcu jest w stanie zredukować hałas o 40% w 2014-2017.

– Wszystko, co uda nam się zrobić, aby zminimalizować emisję spalin jako linia lotnicza jest zwycięstwem dla środowiska i przyczyną wzrostu naszej wartości dla akcjonariuszy – mówi Ville Iho, Finnair Chief Operating Officer. – W dłuższej perspektywie jednak, oddziaływanie na środowisko jest jak dbanie o bezpieczeństwo – to coś, nad czym muszą pracować wszystkie linie lotnicze. Standardy programu IEnvA powinny skłonić wszystkie linie do poprawy efektywności zużycia paliwa, zmniejszenia ilości odpadów i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w naszej działalności.

Normy ekologiczne, które stanowią podstawę IEnvA są oparte na uznanych systemach zarządzania środowiskowego (EMS) i zostały opracowane przez wspólny zespół konsultantów i ekspertów lotniczych. Oceny przeprowadzane są przez niezależne akredytowane organizacje przeglądów ekologicznych.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24