Finnair rozpoczyna współpracę z nowym szefem kuchni na trasach z Seulu do Helsinek

Autorskie menu znanego szefa kuchni z Korei, Sung-Yeol Nam, jest dostępne od 9 maja w klasie biznes podczas lotów Finnaira z Seulu do Helsinek.

Szef kuchni w Seulu, Nam stworzył posiłki prezentujące jego filozofię smaku opartą na tradycyjnej kuchni koreańskiej z nowoczesnymi akcentami, koncentrując się na świeżych, sezonowych składnikach. W pierwszym menu, dostępnym od maja do lipca 2018 roku, klienci Finnaira na przystawkę mogą delektować się zrazami wołowymi i młodymi warzywami, a następnie na drugie danie koreańskim – plackiem (jeon) z okonia morskiego, podawanym z grillowaną cebulką i sosem Romanesco.

– Inspirację czerpałem ze składników i jedzenia, na których sam dorastałem. Mam nadzieję, że moje posiłki przyniosą radość i ukojenie tym, którzy tęsknią za domem, ale także zwracam się do tych, którzy nie znają tak dobrze kuchni koreańskiej – mówi Nam.

– Nasza trasa do Seulu obchodzi w tym roku dziesięciolecie. Cieszę się, że możemy świętować to razem z naszymi klientami podając wyśmienite posiłki stworzone przez szefa kuchni Nama – mówi Maarit Keränen, szefowa obsługi pokładowej Finnaira.

Finnair rozpoczął program z autorskim menu szefa kuchni w 2013 roku i od tamtej pory pracował z wieloma uznanymi szefami kuchni, którzy stworzyli własne autorskie menu dla klasy biznesowej Finnaira.

Na zdj: Autorskie menu Sung-Yeol Nam

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24