FlixBus wystartował w Stanach Zjednoczonych

Zielone autobusy FlixBusa wyruszą na amerykańskie drogi 31 maja 2018 roku. Na początku będzie to 180 połączeń. Do końca roku FlixBus planuje uruchomić 1000 codziennych połączeń w USA.

Po zdobyciu pozycji lidera wśród operatorów dalekobieżnych połączeń autobusowych w Europie, FlixBus wprowadza swój model biznesowy do Stanów Zjednoczonych. Na konferencji w Los Angeles ogłosił, że 31 maja 2018 roku zielone autobusy wyruszą na amerykańskie drogi między takimi miastami jak Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, San Diego czy Phoenix.

– Nasz model biznesowy odmienił sposób, w jaki ludzie postrzegają i wykorzystują autobusy w Europie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaprezentować nasz unikalny system również w Stanach Zjednoczonych powiedział André Schwämmlein, założyciel i dyrektor generalny FlixMobilityPodróż powinna być prosta i dostępna dla wszystkich. Wykorzystujemy technologię, aby zapewnić pasażerom możliwie najlepsze wrażenia z podróżowania.

W początkowej fazie uruchomienia w USA, FlixBus zaoferuje 180 połączeń między takimi miastami jak Los Angeles, San Francisco, Las Vegas czy San Diego, które będą obsługiwane przez regionalnych partnerów autobusowych, m.in. Transportation Charter Services.

FlixBus zapewnia firmom takim jak TCS nowe możliwości biznesowe i cieszymy się na możliwość wspólnego rozwoju poprzez to partnerstwo. Jest to inteligentny sposób działania, który ostatecznie przynosi korzyści klientowipowiedział Terry Fischer, prezes Transportation Charter Services (TCS), jeden z pierwszych amerykańskich partnerów FlixBus z siedzibą w Orange w Kalifornii.

Z kolei w Europie do końca roku portfolio operatora ma się rozszerzyć o 30 proc., oferując 350 000 połączeń dziennie. FlixBus współpracuje obecnie z 300. partnerami autobusowymi, w tym z 17. w Polsce. Model biznesowy FlixBusa zakłada, że po jego stronie leży zarządzanie technologią, biletami, obsługą klienta, planowaniem sieci, marketingiem i sprzedażą, a lokalni partnerzy odpowiadają za codzienną eksploatację autobusów.

Oprócz rozbudowy sieci krajowych w Polsce, Chorwacji i Czechach, FlixBus koncentruje się na połączeniach pomiędzy głównymi miastami w Europie Zachodniej i Wschodniej. Europejscy podróżni mogą się także spodziewać większych częstotliwości między stolicami Europy, np. Paryżem i Londynem oraz Warszawą i Berlinem, a także nowych wakacyjnych destynacji, m.in. do Chorwacji, gdzie z Polski można się już dostać dzięki bezpośredniemu połączeniu z Krakowa do Zagrzebia. Na dojrzałych rynkach, w Niemczech i Francji, FlixBus planuje także rozwijać strategię przewozów na lotnisko oraz testować autobusy elektryczne.

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24