„GAIA – Stubai Mother Earth” – wyjątkowy spektakl ponownie na stokach Doliny Stubai

1 lutego 2018 roku na stokach Doliny Stubai będzie można zobaczyć niezwykły spektakl łączący muzykę, sport i pokazy multimedialne. „GAIA – Stubai Mother Earth” to przedstawienie stworzone przez Enrique Gasa Valga, wystawiane na śnieżnych stokach dzielnicy Milders w Neustift w Dolinie Stubai.

W czerwcu 2017 roku Tourismusverband Stubai Tirol (Związek Turystyczny Stubai Tyrol) otrzymał drugą w historii statuetkę Tyrol Touristica Award, najważniejszą nagrodę turystyczną w regionie, przyznawaną przez Tirol Werbung, organizację promującą Tyrol. Wyróżnienie to wręczono w kategorii „wydarzenia i duże imprezy” za „odważne i oryginalne połączenie kultury, sportu i przyrody” w spektaklu „GAIA – Stubai Mother Earth”. Statuetka stanowi cenną nagrodę i dowód uznania dla pomysłowości i zaangażowania wszystkich osób odpowiedzialnych za projekt, a jednocześnie zachęca do jego kontynuowania. W rezultacie, 1 lutego 2018 roku na stokach dzielnicy Milders w Neustift po raz kolejny będzie można obejrzeć to niezwykłe wydarzenie kulturalne o wyjątkowych walorach estetycznych. To jeszcze jeden powód, by odwiedzić Dolinę Stubai, która od wielu lat przyciąga miłośników sportów zimowych.

„GAIA – Stubai Mother Earth” jest deklaracją miłości do Tyrolu i Doliny Stubai. Cieszę się, że przedstawienie zostało tak dobrze przyjęte i dlatego w 2018 roku znów opowiemy historię GAI. Sztuka jest ewolucją, co pozwala nam na nowo określić kluczowe elementy. Wyzwaniem będzie powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku i ponowne zabranie widzów w fantastyczną podróż do innego świata. Chcemy, aby widzowie zapomnieli na chwilę o otaczającym ich świecie, i zachowali w pamięci ten wyjątkowy wieczór – mówi twórca spektaklu Enrique Gasa Valga, uznany dyrektor baletu w teatrze Tiroler Landestheater. 

GAIA – Stubai Mother Earth

Główne przesłanie przedstawienia, zachęcające do ochrony przyrody i zapewnienia wolności każdej osobie, pozostaje ważne także w 2018 roku. GAIA – matka Ziemia – znów będzie walczyć z nienawiścią i niszczeniem naszej planety, mocą swojej miłości i przy wsparciu ludzi. W majestatycznym i nastrojowym widowisku zobaczymy zarówno tancerzy, narciarzy, aktorów, łuczników, jak i jeźdźców na koniach, motocyklistów motocrossowych, skutery śnieżne oraz skoczków bagjump. Spektakl przeznaczony jest dla każdego: lokalnych mieszkańców, turystów, rodzin, miłośników kultury i fanów mocnych wrażeń.

Taniec na scenie, na tle śnieżnego, alpejskiego krajobrazu Doliny Stubai, mapping 3D na górskim zboczu, pokaz narciarski na trasie zjazdowej oraz konni jeźdźcy przed sceną stworzą razem niesamowitą kompozycję, doskonale widoczną zarówno z poziomu miejsc stojących, jak i nowo utworzonych miejsc siedzących.

Do sukcesu widowiska „GAIA – Stubai Mother Earth” przyczynił się cały sztab ludzi. Od Enrique Gasa Valga, dyrektora baletu w teatrze Tiroler Landestheater, przez Jürgena Langera, menedżera tego wydarzenia, po ekipę produkcyjną i wykonawców. Albert Serradó Escriu, nagrodzony dokumentalista, fotograf i operator filmowy, stworzył obrazy, które w formie mappingu 3D wyświetlą wirtuozi projektów wizualnych z Atzgerei Productions. Andrea Kuprian przygotowała imponującą kolekcję kostiumów, a muzykę skomponował Peter Kollreider. Ustawienia oświetlenia zaaranżował Jan Bohl, natomiast projekt dekoracji scenicznej jest dziełem Helfrieda Laucknera.

Tourismusverband Stubai Tirol koordynuje sprzedaż biletów, obsługę parkingu i transfery, a za całościową organizację wydarzenia i kierowanie projektem ponownie odpowiada Andrea Sartori z agencji Sartori & Thaler Marketing Services GmbH.

GAIA – Stubai Mother Earth

Ceny biletów

Dorośli: 45 EUR za miejsce stojące i 65 EUR za miejsce siedzące (ograniczona liczba)

Młodzież (w wieku 10-15 lat): 9 EUR

Dzieci: bezpłatny wstęp dla dzieci poniżej 10 roku życia (w towarzystwie rodzica)

Bilet VIP: dostępne na życzenie u Simone Auderer (email: simone.auderer@stubai.at)

Bilety na widowisko można zarezerwować na stronie: www.gaia-stubai.com.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24

Close