„GAIA – Stubai Mother Earth” na stokach Doliny Stubai

„GAIA – Stubai Mother Earth”, wyjątkowy spektakl nagrodzony statuetką Tirol Touristica Award, można będzie – po raz ostatni w tym sezonie – zobaczyć w Dolinie Stubai w czwartek 1 lutego 2018 roku.

Przedstawienie stworzone przez Enrique Gasa Valga połączy narciarstwo, taniec, muzykę i pokazy multimedialne na największym lodowcowym terenie narciarskim Austrii, od lat przyciągającym miłośników sportów zimowych.

Tyrol Touristica Award dla „GAIA – Stubai Mother Earth”
Związek Turystyczny Stubai Tyrol (Tourismusverband Stubai Tirol) w czerwcu 2017 roku otrzymał drugą w historii statuetkę Tyrol Touristica Award, najważniejszą nagrodę turystyczną w regionie, przyznawaną przez Tirol Werbung w kategorii „wydarzenia i duże imprezy”. Otrzymał ją za „odważne i oryginalne połączenie kultury, sportu i przyrody” właśnie w spektaklu „GAIA – Stubai Mother Earth”.

– „GAIA – Stubai Mother Earth” jest deklaracją miłości do Tyrolu i Doliny Stubai – podsumował swoje zwycięskie libretto Enrique Gasa Valga, dyrektor baletu w teatrze Tiroler Landestheater.Cieszę się, że przedstawienie zostało tak dobrze przyjęte i dlatego w 2018 roku znów opowiemy historię GAI. Sztuka jest ewolucją, co pozwala nam na nowo określić kluczowe elementy. Wyzwaniem będzie powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku i ponowne zabranie widzów w fantastyczną podróż do innego świata.

Widowisko na czterech scenach
Głównym przesłaniem przedstawienia jest zachęta do ochrony przyrody i zapewnienia wolności każdej osobie. W widowisku zobaczymy tancerzy, narciarzy, aktorów, łuczników, jeźdźców na koniach, motocyklistów motocrossowych, skutery śnieżne oraz skoczków bagjump. Taniec na scenie, na tle śnieżnego, alpejskiego krajobrazu Doliny Stubai, mapping 3D na górskim zboczu, pokaz narciarski na trasie zjazdowej oraz konni jeźdźcy przed sceną stworzą razem niesamowitą kompozycję, doskonale widoczną z każdego miejsca.

Ojcowie i matki” sukcesu
Do sukcesu widowiska „GAIA – Stubai Mother Earth” przyczynił się cały sztab ludzi. Od Enrique Gasa Valga, dyrektora baletu w teatrze Tiroler Landestheater, przez Jürgena Langera, menedżera tego wydarzenia, po ekipę produkcyjną i wykonawców. Albert Serradó Escriu, nagrodzony dokumentalista, fotograf i operator filmowy, stworzył obrazy, które w formie mappingu 3D wyświetlą wirtuozi projektów wizualnych z Atzgerei Productions. Kolekcję kostiumów przygotowała Andrea Kuprian, a muzykę skomponował Peter Kollreider. Ustawienia oświetlenia zaaranżował Jan Bohl. Projekt dekoracji scenicznej jest dziełem Helfrieda Laucknera

Ceny biletów na widowisko „GAIA – Stubai Mother Earth”:
Dorośli: 45 EUR za miejsce stojące i 65 EUR za miejsce siedzące (ograniczona liczba); Młodzież (w wieku 10-15 lat): 9 EUR; Dzieci: bezpłatny wstęp dla dzieci poniżej 10 roku życia (w towarzystwie rodzica); Bilet VIP: dostępne na życzenie u Simone Auderer (email: simone.auderer@stubai.at). Bilety można zarezerwować na: www.gaia-stubai.com.

Dla narciarzy
Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) w Austrii – o długości 35 kilometrów, otoczona 80. lodowcami oraz 109. szczytami o wysokości ponad 3 tys. m n.p.m. – leży w pobliżu Innsbrucku, stolicy kraju związkowego Tyrol. Największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii gwarantuje obecność śniegu na stokach od października do czerwca. Nowoczesna kolejka gondolowa 3S Eisgratbahn przewozi do 3 tysięcy osób w ciągu godziny na wysokość 2 900 m n.p.m. Dolina Stubai była wielokrotnie wyróżniana jako „najbardziej przyjazny rodzinie region narciarski w Alpach”. Ma trasy zjazdowe w czterech ośrodkach narciarskich: na lodowcu Stubai, w Schlick 2000 (przy Fulpmes), rodzinnym ośrodku Serles (przy Mieders) oraz w Elfer (przy Neustift). Baza noclegowa – dostosowana do różnych wymagań turystów – to jeden hotel 5-gwiazdkowy, trzy hotele 4-gwiazdkowe superior, 33 hotele 4-gwiazdkowe, dwa hotele 3-gwiazdkowe superior, 39 hoteli i kwater 3-gwiazdkowych o wysokim standardzie oraz ok. 4 700 miejsc w apartamentach na wynajem, pensjonatach, tradycyjnych gospodarstwach rolnych i trzech polach namiotowych.
Więcej na: www.stubai.at.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24