Gambia. Rainbow Tours wraca do Zachodniej Afryki

Od listopada ruszają cotygodniowe czartery Rainbow Tours z Warszawy do Bandżul. Gambia przyjmie w sezonie 2015/2016 około 4.000 polskich turystów.

Wczoraj w Warszawie odbyło się spotkanie ministra turystyki Gambii, pana Benjamina Robertsa i szefowej działu turystyki międzynarodowej Idy Jeng-Njie z polskimi dziennikarzami. Goście z Gambii przybyli na zaproszenie Rainbow Tours – jedynego polskiego biura podróży, które wysyła turystów znad Wisły do Gambii i po roku przerwy wraca do najmniejszego i najbezpieczniejszego kraju Afryki.
Benjamin Roberts przedstawił mocne strony swojego kraju, który jest relatywnie blisko Polski (jedynie ok. pięciu godzin lotu), a daje możliwość przeżycia niezwykłej afrykańskiej przygody.
Turystyka, to dziś ok. 12-16% gambijskiego PKB, ale w najbliższych latach intensywne inwestycje mają podnieść udział przemysłu turystycznego Gambii do 25%. Turyści przyjeżdżają głównie na atlantyckie wybrzeże i mieszkają w 45 dużych hotelach, w tym pięć  to pięciogwiazdkowe resorty, a sześć może się poszczycić standardem czterogwiazdkowym. Najlepszy hotel w Gambii, to położony nad malowniczym klifem Sheraton (jest również w ofercie dla klientów Rainbow Tours).
Gambia kusi turystów z Europy Zachodniej (przede wszystkim Wielkiej Brytanii, Holandii i Skandynawii) malowniczymi krajobrazami w pokrytej mangrowcami delcie rzeki Gambii, która jest ostoją dla jednej trzeciej gatunków ptaków, obecnych w całej Afryce. Dla miłośników ryb najlepszym terminem na wycieczkę do Gambii będzie luty. Odbywa się wówczas festiwal wędkarzy i codziennie można wyruszyć w morze lub na szeroką na 30 km rzekę, by pod okiem doświadczonych żeglarzy łapać ryby dochodzące do 40 kg. Żeby dodać nieco emocji, za największe okazy przewidywane są nagrody pieniężne.
W maju przyszłego roku odbędzie się w Gambii międzynarodowy festiwal sztuki ludowej „Korzenie”, który co dwa lata gromadzi tysiące uczestników z Afryki, Europy i Ameryki. Główne koncerty odbywają się w wiosce Juffureh, z której pochodził legendarny Kunta Kinte – porwany za młodu niewolnik, który był głównym bohaterem serialu „Roots” pokazywanego także w Polsce, na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Przedstawiciel Rainbow Tours zdradził, że plany na kolejny sezon zakładają podwojenie liczby polskich turystów odpoczywających w Gambii do 8.000. Zostanie też uruchomione kolejne połączenie do Bandżul z Katowic. Czartery będzie obsługiwał hiszpański operator – Vueling.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24