Tradycyjne smaki wizytówką Polski

Niecały miesiąc jest na zgłoszenie do Polskiej Organizacji Turystycznej kandydatów do tytułu „najlepszego europejskiego miejsca turystycznego”. Tematem tegorocznej edycji konkursu Eden są kulinaria i smaki.

EDEN to konkurs Komisji Europejskiej, w Polsce realizowany przez Polską Organizację Turystyczną. Zwycięzcy są włączani do prestiżowej europejskiej sieci uznanych i rozpoznawanych na świecie obszarów turystycznych z wyjątkowymi walorami wzmacniającymi dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze Europy. Temat poszczególnych edycji konkursu jest zawsze ściśle związany z aspektami zrównoważonego rozwoju oraz umożliwia pokazanie wartości i różnorodności europejskich destynacji turystycznych. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona jest turystyce wykorzystującej regionalne produkty, tradycje i szlaki kulinarne.
Kandydatów do 8 maja mogą zgłaszać samorządy, stowarzyszenia, fundacje, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, przedsiębiorstwa i inne podmioty. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele POT, Ministerstwa Rolnictwa i dziennikarze turystyczni i kulinarni. 11 czerwca nastąpi rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie tytułu. Nagrodzony może liczyć na wsparcie marketingowe Polskiej Organizacji Turystycznej w kraju i za granicą.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24