Germanwings odwołuje loty

Niemiecka prasa informuje, że po wtorkowej katastrofie Airbusa A320 we francuskich Alpach piloci Germanwings odmawiają wsiadania za stery. Część lotów odwołano.

Jak donoszą niemieckie media piloci odmówili lotów z powodu naprawy, która dzień wcześniej uziemiła airbusa na kilkadziesiąt godzin. Łączą oni usterkę z katastrofą.

– Maszyna była w świetnym stanie technicznym – powiedział we wtorek późnym wieczorem we Frankfurcie nad Menem szef Lufthansy Carsten Spohr, po powrocie z Francji, gdzie był na miejscu katastrofy Airbusa A320 tanich linii Germanwings, które należą do Lufthansy. Wykluczył, by naprawa samolotu przeprowadzona dzień wcześniej mogła mieć związek z przyczyną katastrofy. I poinformował, że w poniedziałek, podczas rutynowej naprawy mechanicy usunęli problem z klapą koła. Według niego usterka ta powodowała jedynie hałas i nie miała żadnego wpływu na bezpieczeństwo.

Pasażerowie mogą napotkać utrudnienia. Kilka lotów z Dusseldorfu i Stuttgartu zostało odwołanych. W Dusseldorfie obsługa lotniska namawiała klientów czekających na swoje loty do wynajęcia samochodu i dokończenia podróży w ten sposób.

Lufthansa zaprzeczyła, że kłopoty Germanwings wpłyną na funkcjonowanie głównego niemieckiego przewoźnika.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24