Holenderski ogród Keukenhof wysłał kwiaty dla papieża

Kwiaty dla papieża wyruszyły właśnie z najsłynniejszego ogrodu na świecie – holenderskiego Keukenhof.

Po miesiącach przygotowań kwiatowa przesyłka wyjechała dziś z Keukenhof. Biskup Rotterdamu przybył do Keukenhof, aby błogosławić kwiaty przed wyjazdem.

Holenderskie kwiaty są piękną dekoracją uroczystości wielkanocnych na placu św. Piotra w Rzymie od ponad 30 lat. Otoczony wspaniałymi kwiatowymi konstrukcjami, papież Franciszek udzieli Wielkanocy Błogosławieństwa Urbi i Orbi w najbliższą niedzielę. Główny aranżer kwiatów Paul Deckers wyjeżdża do Rzymu z dziesiątkami holenderskich plantatorów kwiatów, aby zorganizować w ciągu dwóch dni sadzenie 35.000 cebulek kwiatowych, tysiące róży i lilii, roślin i drzewek na Placu Świętego Piotra.

– Dla mnie jako głównego aranżera kwiatów wyzwaniem każdego roku jest udekorowanie wielkiego placu św. Piotra holenderskimi kwiatami i roślinami: metamorfoza w kwiatowy obraz. Piękna paleta kolorów jest wykonana za pomocą 35.000 cebulek. Tulipany w odcieniach żółtego, białego, czerwonego i pomarańczowego. Błękitne i białe hiacynty i masa żółtych żonkili przywodzących na myśl Wielkanoc. Do ołtarza papież będzie szedł przez prawdziwe morze żonkili – mówi Paul Deckers.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24