Hyper coaster w Zatorze

Hyperion to nazwa powstającego najwyższego i najszybszego Roller Coastera w Europie w kategorii Mega Coasterów, który zlokalizowany będzie w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Kategoria Mega Coaster lub inaczej hyper coaster zawiera konstrukcje mieszczące się w wysokości pomiędzy 61 a 91 m. Budowa Mega Coastera Hyperion rozpoczęła się w październiku 2017 roku, a jego premiera planowana jest w sezonie 2018

Obecnie zakończono już pierwszy etap budowy. Wylano fundamenty oraz wykonano wykop pod tunel, w który z ogromną prędkością  (ponad 140 km/h), wjadą wagoniki roller coastera, podczas pierwszego spadku. Wykop pod ten ogromny tunel ma aż 8 metrów głębokości  i 20 m szerokości. Wykonano też stopy fundamentowe pod dwa najwyższe punkty w konstrukcji Mega Coastera .

W budowę zaangażowanych jest 100 osób które pracują 6 dni w tygodniu na dwie zmiany: wyspecjalizowani budowniczowie, inżynierowie, oraz konstruktorzy ze szwajcarskiej firmy Intamin, budującej najwyższe konstrukcje roller coasterów na świecie.  Elementy konstrukcji gigantycznego roller coastera, powstają w kilku fabrykach m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Chorwacji i Słowacji. Pierwsze części zostały dostarczone i zamontowane już w grudniu.

Doznania z jazdy Mega Coasterem Hyperion mają być równie imponujące co jego parametry. Spadek przy pierwszym zjeździe będzie miał 80 metrów i 84 stopniowe nachylenia, a zakończy go wjazd do ogromnego tunelu. Wysokość konstrukcji wyniesie 77 metrów, a roller coaster rozpędzał się będzie do 142 km/h po torze o długości 1450 metrów. Dodatkowo na amatorów mocnych wrażeń czekają efekty wodne, liczne zwroty oraz maksymalna szybkość przy zakrętach i pikowaniu w dół. Nie zabraknie także fascynujących dodatnich i ujemnych przeciążeń oraz gigantycznej prędkość przy wyjazdach na wzniesienia. Dla lubiących szybować w chmurach producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne, obrotowe nachylenie toru i podwójne zakręty. Planowana jest instalacja dwóch wagonów po 28 miejsc, po 4 fotele w rzędzie.

https://www.youtube.com/watch?v=L6OinEnYmcc

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24