Ile kosztuje Wielkanoc z rodziną w ciepłych krajach?

Travelplanet.pl analizuje ile trzeba zapłacić za Święta pod palmami za trzy-, cztero- lub pięcioosobową rodzinę? 

Z analiz Travelplanet.pl wynika, że prawie 40% osób rezerwujących wyjazdy na okres Świąt Wielkanocnych, wybrało Egipt. Jakie są koszty takiego wyjazdu dla trzy-, cztero- lub pięcioosobowej rodziny? Gdzie jeszcze i za ile można jeszcze spędzić Święta?

Z analizy ofert wielu biur podróży, dokonanej w dniu 10 marca 2015 roku wynika, że rezerwując wyjazd na Święta Wielkanocne, rodzina z jednym dzieckiem w wieku szkolnym do 12 lat, musi przygotować się na wydatek min. 4.267,00 zł, z dwójką dzieci min. 5.157,00 zł, a z trójką min. 8.216,00 zł.

Analiza ofert dotyczyła trzech krajów, które są najchętniej wybierane przez Polaków na podróże o tej porze roku: Egiptu, Hiszpanii i Tunezji. Wybrane zostały najniższe ceny tygodniowych pobytów obejmujących okres świąteczny, przelot samolotem, hotele 3- lub 4- gwiazdkowe (standard porównywalny) oraz opcję z 2 posiłkami lub all inclusive (w miejscach, gdzie nie warto jeść posiłków poza hotelami, zwłaszcza podróżując z dziećmi).

Poza Egiptem, Hiszpanią czy Tunezją, pięknego słońca można szukać w krajach bardziej egzotycznych, jak ciesząca się ostatnio dużym zainteresowaniem turystów Tajlandia. Jednak tygodniowy wyjazd, tylko z jednym dzieckiem, to koszty zaczynające się od 13.845,00 złotych, więc jest to spory wydatek dla budżetu rodziny.

Rodzinne wyjazdy w okresie świątecznym cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To czas, w którym potrzebujemy słonecznej pogody, odpoczynku oraz oderwania się od codziennych spraw i obowiązków. Taki tygodniowy wyjazd może być doskonałym pomysłem na krótszy urlop przed wakacjami i naładowanie naszych baterii. Zbliżający się okres świąt idealnie się do tego nadaje.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24