Iluminacje w Ogrodzie Chińskim w Łazienkach zostaną na dłużej

Festiwal Światła, odbywający się w Ogrodzie Chińskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie, został przedłużony do 30 września.

Od początku jego trwania, tj. 2 sierpnia br., Łazienki Królewskie odwiedziło blisko 100 tys. gości z całego świata. Ze względu na niemalejącą liczbę osób spacerujących wieczorami po łazienkowskich ogrodach, wieczorne iluminacje w Ogrodzie Chińskim zostały przedłużone. Będzie je można oglądać codziennie od zmierzchu do godziny 23:00 aż do 30 września.
Muzeum Łazienki Królewskie organizuje Festiwal Światła (wcześniej Festiwal Lampionów) od 2012 r. Impreza jest częścią międzynarodowego projektu „Ogrody Światła”, którego celem jest promocja wyjątkowych ogrodów historycznych i muzeów z całego świata. Festiwal organizowany jest w pięciu rezydencjach na świecie. Poza Muzeum Łazienki Królewskie są to: Park Księcia Pücklera w Bad Muskau w Niemczech, Zamek w Lunéville  we Francji, Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu  w Rosji oraz Rezydencja Księcia Gonga w Pekinie w Chinach.

fot. Ogród Chiński/Szymon Starnawski

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24