Inauguracja kolejnych edycji Kart Turysty

Kolejne edycje Karty Turysty miasta zapowiadają w maju – wraz z inauguracją sezonu turystycznego. Kartę Turysty wprowadzono w większości dużych miast m.in. Warszawie, Lublinie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, a od wielu już lat można ją kupić w Gdańsku i Zamościu. 

Karta Turysty zawiera pakiet zniżek i bezpłatnych wstępów do muzeów, obiektów kultury i rozrywki oraz restauracji. Można dzięki niej skorzystać także z transportu miejskiego. Gdańską Kartę Turysty w 2016 r. wyposażono w nowe rozwiązanie technologiczne zastosowane przez GOT i partnera technologicznego.

Sprzedaż produktu i programowanie nośników odbywa się za pomocą urządzenia mobilnego z systemem Android i funkcją NFC. Każdy z obiektów/partnerów także jest wyposażony w takie urządzenie, co umożliwia weryfikowanie użytkowników w obiektach i zbieranie statystyk. Dzięki temu wiemy, jak i gdzie turyści wędrują z Kartą Turysty i co cieszy się największym zainteresowaniem — powiedział PAP Bartłomiej Barski z Gdańskiej Organizacji Turystycznej, która od samego początku jest operatorem Karty.

Gdańska Karta Turysty (GKT) ma trzy podstawowe pakiety: Zwiedzanie, Rodzina & Zabawa oraz Komunikacja. Do Pakietu Zwiedzanie i Pakietu Rodzina & Zabawa można dodatkowo doładować bilet metropolitalny. Ceny Kart Turysty zależą od miasta i pakietu. Podstawowe wersje można kupić za 50 zł. Spośród oferowanych w Gdańsku blisko 20. obiektów i atrakcji najczęściej odwiedzane są: Żuraw, Dom Uphagena, Muzeum Bursztynu, Ratusz Głównego Miasta, Spichlerze na Ołowiance oraz Ogród Zoologiczny. Liczba partnerów karty proponujących zniżki oscyluje w granicach 50-55 podmiotów. Wśród najchętniej odwiedzanych przez turystów obiektów przodują: Europejskie Centrum Solidarności, Akwarium Gdyńskie oraz koło widokowe AmberSky. Użytkownicy GKT pochodzą głównie z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Holandii. W 2017 r. skorzystali z blisko 5 tysięcy pakietów w wersjach czasowych 24 h, 72 h, 120 h. Od 1 maja 2018 wersję 120 h zastąpi wersja 48 h.

Zamojska Karta Turysty (ZTK) funkcjonuje od maja do października. Jest jednorazowym biletem wstępu do obiektów muzealnych i atrakcji turystycznych miasta. Zamojska Karta Turysty kosztuje 54 zł (ulgowa 35 zł) i umożliwia wejścia m.in. do: Muzeum Zamojskiego, Muzeum Fortyfikacji i Broni ARSENAŁ ( 3 obiekt- Arsenał, Prochownia, Pawilon w Kurtynie), Trasy Podziemnej Oficyn Ratusza, Trasy Podziemnej Bastion VII – nadszaniec + Taras Widokowy, obozu wojskowego Zbyrczyk, wystawy Strojów Historycznych „Koronki, tiurniury aksamity…”, czy wystawy przedmiotów z okresu PRL-u. Dostępna jest w wariancie z Ogrodem Zoologicznym lub bez.

Źródło: www.kurier.pap.pl
Zdjęcie: http://www.gdansk.pl/

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24