Indonezja bliżej Polski

Polskę odwiedził Dian Triansyah Djani Dyrektor Generalny ds. Ameryki i Europy w indonezyjskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, który wraz ambasadorem Indonezji w Rzeczpospolitej Polskiej J.E. Peterem F. Gontha wziął udział w lunchu biznesowym z przedstawicielami polskiej branży turystycznej.

– Jestem optymistą jeśli chodzi o rozwój turystyki pomiędzy Polska i Indonezją – powiedział TURYSTYCE24 Dian Triansyah Djani. Na razie Indonezję odwiedza rocznie kilkanaście tysięcy turystów z Polski, ale po zniesieniu odpłatności za wizy, oraz planowanemu na przyszły rok otwarciu bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Warszawą a Dżakartą, nad czym obecnie pracują przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT i indonezyjskiej Garudy, ilość ta z pewnością znacznie się zwiększy. Obecnie do Indonezji można dolecieć z Polski m.in. via Amsterdam i Londyn. Uruchomienie bezpośredniego połączenia ułatwi rozwój współpracy gospodarczej pomiędzy naszymi krajami w tym turystyki.

Również turyści z Indonezji coraz chętniej odwiedzają Europę trafiając przede wszystkim do Paryża, Londynu, Wiednia czy Salzburga – miasta Mozarta. Jeżdżą do Rosji i na Węgry. Mogliby też częściej odwiedzać Polskę, która ma tradycje chopinowskie, ciekawą kulturę piękne zamki i pałace oraz zabytkowe kopalnie soli”.

Pan Dian Triansyah Djani dobrze zna Polskę i rozumie nasz język. Jego ojciec był ambasadorem Indonezji w naszym kraju podczas festiwalu Solidarności na początku lat 80. Znał Lecha Wałęsę i generała Jaruzelskiego.

W spotkaniu wziął też udział Przemysław Bernadzki, właściciel firmy nurkowej Scuba Froggy w Senggigi na indonezyjskiej wyspie Lombok.
– Nasza firma jest międzynarodowa, mamy tu instruktorów mówiących po polsku, i w kilku innych językach. Możemy pomóc w organizacji zarówno pobytu jak i zwiedzania wysp Indonezji. Szukamy partnerów z Polski do współpracy – powiedział.

Na zdjęciu (od lewej): Witjaksono Adji z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Indonezji, Dyrektor Generalny ds. Ameryki i Europy Dian Triansyah Djani oraz  JE Ambasador Republiki Indonezji w Polsce Peter F. Gontha/fot. Grzegorz Micuła

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24