Indonezja bliżej Polski

Podczas spotkania z przedstawicielami branży turystycznej przedstawiciele Indonezji zapowiedzieli współpracę bilateralną w dziedzinie turystyki.

President & CEO Indonezyjskich Linii Lotniczych Garuda Arif Wibowo i rezydujący w Amsterdamie przedstawiciel na Europę Dian Ediono spotkali się z kilkoma polskimi touroperatorami żeby porozmawiać o możliwości rozwoju połączeń lotniczych pomiędzy naszymi krajami. Wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja w której Prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski wprowadził gości z Indonezji w specyfikę polskiego rynku lotniczego i naszej turystyki do Azji, interesująco wypowiadał się też Sebastian Błaszczyk z portalu wakacjewindonezji.pl znający zarówno turystykę polską i indonezyjską a także przedstawiciele STR CEE, BT Janus i Logos Travel.
– Rozważamy w przyszłości możliwość bezpośredniego połączenia Dżakarty lub Bali ze wschodnią Europą – powiedział Arif Wibowo, na razie będziemy się starać być bardziej elastyczni w rozmowach z polskimi touroperatorami i współpracować z nimi w promocji Indonezji w Polsce.

Garuda to narodowe linie lotnicze Indonezji kraju w Południowo-Wschodniej Azji leżącego na kilku tysiącach wysp i liczącego obecnie 256 milionów obywateli.
Obecnie Garuda to pięciogwiazdkowa linia lotnicza obsługująca 36 destynacje krajowych i 40 międzynarodowych,w tym dwie europejskie – do Amsterdamu i Londynu. W sumie z Dżakarty każdego dnia lata do tych dwóch portów lotniczych 5 szerokopokładowych linerów. Garuda jest od niedawna członkiem sojuszu lotniczego SkyTeam. Każdego roku Samoloty Garudy przewożą 25 milionów pasażerów.

Najnowszym nabytkiem Garudy jest 6 samolotów długodystansowych Boeing 777 300 ER. We flocie indonezyjskiego przewodnika są także Boeingi 737, Airbusy, Bombardiery CRJ 1000 oraz ATR 72 600. Średni wiek floty indonezyjskiego narodowego przewoźnika wynosi 5,4 lat.

Spotkanie to odbyło się przy okazji  zorganizowanego przez ambasadę Indonezji w Warszawie indonezyjsko-polskiego business luncheonu, podczas którego przemawiał m.in. J.E. Ambasador Republiki Indonezji w Polsce Peter F. Gontha, Rahmat Gobel, minister Handlu Republiki Indonezji oraz prezes Indonezyjskiej Izby Gospodarczej Chris Kanter. Przybyli z Indonezji politycy, przedstawiciele biznesu spotkali się ze swoimi odpowiednikami w Polsce. Wieczorem, w Centrum Kultury Ochoty w Warszawie odbył się koncert jazzowy w wykonaniu indonezyjskiego muzyka jazzowego Dwiki Dharmawana.

garuda

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24