Indonezyjskie Spotkanie Noworoczne

Ambasada Republiki Indonezji w Warszawie zorganizowała spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2018.

W uroczystości udział wzięło ponad 60 touroperatorów i agentów turystycznych z Polski. Na wstępie Ambasador Republiki Indonezji Peter F. Gontha przekazał podziękowania oraz wyrazy uznania dla touroperatorów, agentów turystycznych oraz dziennikarzy i pisarzy podróżniczych, którzy wspierali Ambasadę Indonezji w promowaniu i rozpowszechnianiu turystyki indonezyjskiej w Polsce, zarówno poprzez sprzedaż wycieczek, jak i publikacje na temat destynacji turystycznych Indonezji.

Ambasador Peter F. Gontha wyraził również nadzieję na dalszą współpracę oraz umacnianie dobrych jak dotąd relacji z touroperatorami w przyszłych latach. Ma nadzieję na to, że w nadchodzącym roku organizatorzy wycieczek nadal będą aktywnie wspierać promocję oraz sprzedaż pakietów turystycznych do Indonezji wśród Polaków.

Przy okazji sympatycznego spotkania, któremu nadano uroczysty charakter, Ambasada Indonezji w Warszawie wspólnie z indonezyjskimi liniami lotniczymi Garuda ufundowały wspaniałe nagrody: bilet lotniczy na trasie Warszawa–Denpasar dla 2 osób (Nagroda Główna), a także bilet Warszawa-Denpasar (Bali) dla 1 osoby oraz bilet Warszawa-Dżakarta dla 1 osoby.

Losowanie przeprowadzone zostało błyskotliwie przez Ambasadora Gonthę, który zaprezentował się przy tej okazji jako znakomity showman. Szczęśliwi zwycięzcy losowania podziękowali za niespodziewane i niezapomniane świąteczne prezenty. Ambasada wręczyła również upominki dla wszystkich zaproszonych gości, którzy wzięli udział w spotkaniu.

Zaproszeni goście mieli okazję spróbować dań kuchni indonezyjskiej przygotowanych przez kucharzy z hotelu „Regent”, gdzie odbywało się spotkanie. Uroczystość uświetnił koncert gamelanowy, pokaz tańca Eko Prawiro (Jawa Środkowa) i tańca Angguk (Jawa Wschodnia), zorganizowane przez Warszawską Grupę Gamelanową, w której skład wchodzą pracownicy Ambasady, studenci indonezyjscy, polscy miłośnicy sztuki oraz członkowie wspólnoty indonezyjskiej w Polsce.

Zdjęcia: Grzegorz Micuła

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24