Iran krajem partnerskim Targów Lato

Iran został krajem partnerskim jubileuszowych 20. Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2015.

Stowarzyszenie Transportu Powietrznego oraz Agencji Turystycznych Iranu (Association of the Air Transport and Tourism Agencies of Iran – AATTAI) oraz zrzeszone w nim firmy będą reprezentowały na targach ten coraz popularniejszy turystycznie kraj. Targi Lato odbędą się w dniach 17-19 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

Targi Lato to okazja do poznawania walorów turystycznych Polski i zagranicy. Stowarzyszenie Transportu Powietrznego oraz Agencji Turystycznych Iranu przyjęło zaproszenie na 20. edycję tego turystycznego kiermaszu.

– Polacy coraz więcej podróżują i coraz częściej szukają nietypowych miejsc wypoczynku. Możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami firm irańskich z pewnością pomoże zachęcić odwiedzających, żeby w bliższej lub dalszej przyszłości wybrali się na wycieczkę w ten region świata – mówi Andrzej Kozłowski, wiceprezes zarządu firmy MT Targi Polska, organizatora Targów Lato.

Iran cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów z Europy Zachodniej. Ten bliskowschodni kraj o ponad czterech tysiącach lat wspaniałej historii uznawany jest za kulturalne centrum regionu. Prężnie rozwija się tam też baza noclegowa, budowane są hotele różnej kategorii, a mieszkańcy słyną z gościnności i otwartości. Choć odległy kulturowo, Iran ma wiele zabytków wartych obejrzenia. Na liście najciekawszych miejsc znajdują się m.in. ruiny starożytnego Persepolis, most Khaju i Plac Imama w Isfahanie czy Różowy Meczet w Shiraz. Coraz większym zainteresowaniem turystów cieszy się Wyspa Kish w Zatoce Perskiej, nazywana przez Irańczyków Małym Dubajem.

Na targi przyjadą przedstawiciele 10 firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Będą to zarówno agencje zajmujące się obsługą turystyki przyjazdowej, jak i hotele. Celem ich obecności jest promocja kraju, zachęcenie turystów do odwiedzenia Iranu, a także rozmowy z potencjalnymi polskimi partnerami. Uzyskanie wizy jest coraz łatwiejsze, a władze deklarują chęć dalszego uproszczenia procedur wizowych. Iran otwiera się na turystykę.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24