Islandia: ponad dwa miliony turystów w 2017.

Boom w islandzkiej turystyce. Islandia staje w obliczu masowego najazdu. Jeszcze w 2009 roku na Islandię przyjechało 464 tys. turystów a mówimy o kraju, gdzie żyje zaledwie 330 tys. osób. Mimo kryzysu w 2008 roku w ubiegłym na tą wyspę lodowców i wulkanów wybrało się 1,7 miliona turystów (wobec 1,1 mln w 2015) a w tym roku Islandia spodziewa się ponad dwóch milionów przybyszy.

Agencja Isavia zajmująca sie obsługą lotnisk i kontrolą ruchu lotniczego przewiduje w tym roku wzrost liczby pasażerów korzystajacych z międzynarodowego lotniska w Keflaviku aż o 28% w porówaniu z rokiem poprzednim. A mogą to być wartości niedoszacowane. Inne prognozy mówią o ilościach od 2,2 do nawet 2,4 mln.
Islandia była pierwszą ofiarą światowego kryzysu końca pierwszej dekady XXI wieku. Islandia, która w 2008 roku stanęła na skraju finansowej katastrofy, szybko pokonała kłopoty głównie dzięki turystyce, która stała się największą gałęzią gospodarki. Do turystycznego boomu przyczyniło się też wejście na islandzki rynek tanich linii lotniczych. Coraz większym powodzeniem zaczyna się cieszyć sezon zimowy!
Mimo wzmacniającej się korony i rosnących cen usług oraz atrakcji turystycznych (kraj ten zaliczany jest obecnie do najdroższych w Europie) turyści przyjeżdżają tu na potęgę. Islandia w ostatnich latach staje się modna, ma nieskażoną przyrodę, jest bezpieczna, kręcone tu były kultowe filmy i odwiedzają ją celebryci.
Islandię odwiedza też coraz więcej Polaków . W ubiegłym roku było ich ponad 35 tysięcy (wzrost o 44%). Polacy jednak dość późno decydują się na wyjazd co skutkuje trudnością rezerwaji noclegu czy wejscia do Błękitnej Laguny a często także wzrostem cen tych usług.
Wiecej informacji www.visiticeland.com

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24