Izrael wprowadza nową aplikację dla turystów

Nowoczesna aplikacja internetowa Go Israel, dostępna na smartfony i inne urządzania elektroniczne, ma pomóc w odkrywaniu atrakcji Izraela.

Go Israel została opracowana przez Ministerstwo Turystyki Izraela w celu ułatwienia turystom z całego świata dostępu do informacji na temat atrakcji turystycznych w tym kraju.

Za jej pomocą można wyszukać:

– Noclegi: hotele, hostele, pensjonaty i kempingi,  także restauracje, imprezy, trasy, wycieczki

– Usługi dla turystów: centra informacyjne, firmy, które zapewniają zwrot VAT, listę przewodników

– Usługi transportowe: parkingi, stacje benzynowe, samochody/motocykle/rowery i inne

Aplikacja oferuje interaktywny dostęp do wielu użytecznych informacji, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i obszarów zainteresowania turysty. Należy korzystać z niej nie tylko w celu zaplanowania podróży. Dowiemy się z niej również, jak dotrzeć do miejsc i atrakcji turystycznych już w Izraelu.

Wyświetla ona interesujące nas tematy w pobliżu naszej bieżącej lokalizacji lub w dziedzinach, które wyselekcjonowaliśmy (podzielone na kategorie). Najpierw musimy wybrać miasto, które chcemy odwiedzić. Otrzymujemy informacje na jego temat i szukamy konkretnych miejsc. Aplikacja umożliwia nam dostęp do wybranej strony, która zawiera na bieżąco uaktualniane opisy, w tym informacje kontaktowe. Można też podzielić się tymi informacjami ze znajomymi.

Warto dodać wybrane elementy z aplikacji GO ISRAEL do swojej listy osobistych preferencji. Dane, które wprowadzamy są przechowywane przez aplikację, dzięki czemu można łatwo sprawdzić w dowolnej chwili listę miejsc i adresów.

Dzięki aplikacji łatwiej zaplanować swoją osobistą podróż za pomocą różnych elementów w niej dostępnych – wybrać nazwę dla swojego planu podróży, wprowadzić daty.

Możliwy jest również wybór odpowiednich miejsc na każdy dzień podróży i zaplanowanie czasu dla każdego zdarzenia. Aplikacja określa z dużą dokładnością, w jaki sposób można dostać się w konkretne miejsce (pieszo/transport publiczny/samochód), otrzymujemy wtedy szacowany czas podróży z jednego punktu na swojej trasie do drugiego. Następnie możemy wyświetlić trasę na mapie.

W razie pytań można użyć aplikacji do kontaktu wirtualnego z centrum informacji turystycznej, dostępnej 24/7 na WhatsApp, Facebook i poprzez pocztę elektroniczną.

Aplikacja posiada kilka innych funkcji, które mogą zainteresować turystów w Izraelu:

– kalkulator konwersji walut – można szybko sprawdzić kursy walut i otrzymać aktualne, wiarygodne informacje

– numery alarmowe – kontakt z policją, strażą pożarną i pogotowiem ratunkowym

– przydatne linki – Ministerstwo Turystyki Izraela udostępnia wiele użytecznych stron dotyczących obiektów turystycznych, czy organizowanych eventów na swoich stronach internetowych.

Aplikacja nie przechowuje informacji o serwerach zewnętrznych. Wszystkie dane, które turyści zapisują, w tym lista ulubionych miejsc i planów podróży, są utrwalane na urządzeniu danego użytkownika. Informacje zostaną wykasowane, jeśli usuniemy aplikację.

Linki do aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Mot.Go.Israel

https://itunes.apple.com/pl/app/go-israel/id1091507016?l=pl&mt=8

Informacje o innych aplikacjach dotyczących podróżowania i pobytu w Izraelu, m.in. o aplikacji „I Travel Jerusalem”, ułatwiającej zwiedzanie stolicy kraju, są dostępne na stronie: https://info.goisrael.com/en/applications

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24