Jak bezpiecznie planować wakacje przez internet?

Jak wynika z danych Planaxy.com coraz więcej turystów z Polski planuje swoją podróż i dokonuje rezerwacji przez internet.

Dzięki usługom online można sporo zaoszczędzić na środkach transportu i noclegu, a na dodatek najnowsze turystyczne serwisy internetowe stawiają teraz na kompleksową obsługę klienta. Przeciętny internauta szukając biletów sprawdza około 20 wyszukiwarek, żeby upewnić się, że znalazł najlepszą dla siebie ofertę. Dzięki kompleksowym turystycznym porównywarkom cenowym internauta w jednym miejscu może wyszukać wszystkie najważniejsze informacje: ceny i terminy wyjazdów w zależności od wybranego środka transportu, czas trwania podróży, propozycje noclegów, informacje o klimacie w wybranej lokalizacji oraz atrakcjach turystycznych.

– W przypadku Planaxy.com prowadzimy klienta “od drzwi do drzwi”. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki swój adres domowy i adres miejsca podróży, a nasza wyszukiwarka obliczy całkowity czas podróży i pokaże jak w danym mieście dotrzeć na lotnisko, dworzec PKP lub autobusowy, jak dojechać potem do hotelu lub innego miejsca wypoczynku, a całkowity podany koszt będzie uwzględniał np. koszt biletu autobusowego, lokalnej taxówki, czy nawet wynajmu auta, w przypadku, gdy podróżujący nad cenę przekłada sobie komfort podróży – mówi Tomasz Koszlak, współzałożyciel serwisu Planaxy.com.

Z wyszukiwarek powinny korzystać zwłaszcza te osoby, które poszukują atrakcyjnych ofert cenowych oraz specjalnych promocji. Dzięki porównywarkom turystycznym konsument ma dostęp do tych samych danych, co profesjonalne biura podróży i może samodzielnie i równie szybko porównać konkurencyjne oferty, nie płacąc prowizji za obsługę. Koszt jednostkowy obsłużenia klienta on-line w porównaniu z tradycyjnym biurem jest niższy, co przekłada się na cenę biletu lub noclegu.

– Nasza porównywarka pomaga zorganizować cały plan podróży, z uwzględnieniem również najtańszego transportu lokalnego. Dzięki temu osoba, która chce dotrzeć do hotelu lub na lotnisko nie musi korzystać z drogiego transportu taksówką, może wybrać tańszy dojazd np. metrem, kolejką miejską lub autobusem z ulgowym biletem – doradza Tomasz Koszlak z Planaxy.com

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24