Jak latają Polki?

Internetowe biuro podróży Tripsta.pl zanalizowało wybory, których dokonywały ich klientki. Gdzie najchętniej latały Polki w 2014 roku?

Klientki Tripsta.pl, w 2014 roku podróżowały przede wszystkim po kraju. Najpopularniejszą destynacją przez nie wybieraną była Warszawa, ale zaraz po niej na podium znalazł się Zurych, a na trzecim miejscu Istambuł. Warto podkreślić, że to właśnie Warszawa, Zurych i Istambuł stanowią TOP 3 miast, do których najczęściej latały Polki, jeśli w podróż wybierały się bez osoby towarzyszącej. Stolica Polski była numerem jeden niezależnie od grupy wiekowej. Zurych był najczęściej odwiedzanym miastem przez kobiety w wieku poniżej 34 roku życia i powyżej 55. Natomiast Istambuł – cieszył się popularnością wśród kobiet poniżej 25 roku życia oraz pomiędzy 45 a 65 rokiem życia.
Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku Polek, które zdecydowały się na podróż w towarzystwie innych kobiet. W tej grupie największym powodzeniem cieszyły się Ateny. Drugą najpopularniejszą destynacją była Warszawa, a na trzecim miejscu znalazł się Istambuł. Ateny uplasowały się na pierwszym miejscu wśród kobiet w wieku od 25 do 54 lat oraz kobiet powyżej 65. Drugą pod względem popularności Warszawę wybierały Polki poniżej 44 roku życia. Znajdujący się na 3 miejscu Istambuł był najpopularniejszym miejscem wybieranym przez dojrzałe Polki pomiędzy 45 a 65 rokiem życia oraz przez Polki w wieku 35-44.
Polki planują swoją podróż samolotem około 7 tygodni wcześniej. Natomiast jeśli chodzi o sam zakup biletu lotniczego są one mniej skłonne do dokonywania rezerwacji przez urządzenia mobilne. Tylko 3% z nich zdecydowało się kupić bilet przez telefon lub tablet. Warto zauważyć, że jest to znacznie poniżej średniej, która dla wszystkich klientów Tripsta.pl wynosi 7%.
Średnio podróżujące Polki na bilet wydawały 1 044 PLN. Najdroższy zarezerwowany bilet kosztował 10 306 PLN, a lot odbył się na trasie WarszawaHong Kong. Najmniej za bilet zapłaciła Polka na trasie GdańskSztokholm. Jego koszt wyniósł 39 PLN.

Analizy dokonano na podstawie danych sprzedaży internetowego biura podróży Tripsta.pl dla rezerwacji dokonywanych między 01.01.2014 a 25.02.2015.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24