Jak zdobyć certyfikat wiedzy winiarskiej?

Podczas targów EuroGastro będzie można zdobyć Międzynarodowy certyfikat wiedzy winiarskiej.

Kurs przeprowadzi Wine and Spirit Educational Trust (WSET) – największa i najbardziej szanowana na świecie organizacja zajmująca się edukacją winiarską i w zakresie innych alkoholi. Istnieje od 1969, z centralą w Londynie i przedstawicielstwami w 62 krajach świata. Co roku do jej kursów i egzaminów przystępuje ponad 55 000 osób.

Egzamin WSET określa się mianem winiarskiego prawa jazdy dla branży gastronomicznej, hotelarskiej i sprzedawców. Certyfikat jest niezbędny i przydatny każdemu kto chce czuć się pewnie rozmawiając o winach. Dzięki kursowi i egzaminowi uczestnicy zyskują pewność, że nie pomylą się w zasadniczych kwestiach (szczepu z regionem, sposobu podania, koloru z wytrawnością).

W tym roku kurs zakończony egzaminem na pierwszym poziomie edukacji oferowanej przez WSE odbędzie się drugiego i trzeciego dnia targów EuroGastro. Kurs trwa 8 godzin (drugiego dnia targów od 9.00 do 13.00 i trzeciego dnia targów od 9.00 do 13.00), obejmuje zagadnienia związane z rozpoznawaniem regionów i szczepów wina, dobieraniem wina do jedzenia, serwowaniem i przechowywaniem wina. W czasie kursu degustowanych jest przynajmniej 9 różnych win.

Kurs kończy się przysłanym z Londynu testem zawierającym 30 pytań zamkniętych. Wyniki testu i certyfikaty są opracowywane przez centralę w Londynie co gwarantuje jakość i obiektywizm egzaminu. Koszt udziału 700PLN/os – 10% rabatu dla uczestników EuroGastro (cena obejmuje materiały edukacyjne, szkolenie – 2 spotkania po 4h, degustacje – 9 win, egzamin). Podstawowe materiały i pytania testowe są w języku angielskim, wykłady i materiały dodatkowe w języku polskim.

Prowadzący, Szymon Milonas jest wykładowcą z ponad 15 letnim doświadczeniem w uczeniu dorosłych oraz certyfikowanym nauczycielem WSET. Ma też zdane egzaminy Court of Master Sommeliers i Certified Specialist of Wine. Edukację winiarską i doświadczenie w gastronomii zdobył w USA, od czterech lat jest też importerem włoskiego wina. Na co dzień pracuje z kilkunastoma warszawskimi restauracjami jako dostawca wina, sommelier, edukator zespołu kelnerskiego.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24