Jak złowić turystę w sieć?

Ustawa o usługach turystycznych oraz praktyczne zastosowanie RODO w turystyce, to tylko dwa z tematów konferencji „Jak złapać turystę w sieć? – Sieciowe produkty turystyczne w czasach experience economy”, która odbędzie się w Świdnicy w dniach 10-11 października 2018.

Uczestnikom spotkania przedstawicieli branży turystycznej i paraturystycznej, samorządu terytorialnego i świata nauki organizatorzy proponują dziewięć sesji: plenarnych, tematycznych, warsztatowych oraz panele dyskusyjne. W ich trakcie będzie można dowiedzieć się m.in. jak tworzyć zadowolenie gości, za które będą chcieli zapłacić, jak turyści doświadczają świata, czy jak połączyć rozproszonych w turystyce i jaką rolę ogrywają w tym ekomuzea. Będzie też można spojrzeć na produkty sieciowe, jako źródło nadzwyczajnych wrażeń turystycznych, poznać modele tworzenia sieciowych produktów turystycznych, organizacyjne i informatyczne wsparcie rozwoju sieciowych produktów turystycznych na przykładzie szlaków kulturowych i tematycznych pakietów lokalnych, a także porozmawiać o warunkach powodzenia inicjatyw sieciowych w turystyce, sposobach kształtowania nadzwyczajnych doświadczeń gości w oparciu o sieć relacji regionalnych. Nie zabraknie tematów poświęconych nowej ustawie o usługach turystycznych oraz praktycznego zastosowania RODO w turystyce.

– Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu przede wszystkim działające w naszym regionie podmioty związane z branżą turystyczną, ale również moje koleżanki i kolegów z samorządu oraz ich pracowników z urzędów odpowiedzialnych za turystykę bądź promocję, kulturę i sport, czyli dziedziny składające się na turystykę i mocno się przenikające. Na każdej zaplanowanej w tym roku sesji usłyszą wiele ważnych i inspirujących do rozwoju działań turystycznych – podkreśla ważność tegorocznego programu Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, gospodarz wydarzenia.

Na liście osób, które wygłoszą prelekcje i poprowadzą warsztaty merytoryczne dla uczestników są cenieni przez branżę eksperci łączący naukę z praktyką – m.in. prof. Magdalena Kachniewska, Violetta Hamerska, prof. Armin Mikos von Rohrsheidt, dr Iwona Batyk, dr Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, Adam Karpiński, dr Jerzy Raciborski i Adam Stanach.

– Wartością dodaną tegorocznej konferencji są sesje warsztatowe, do udziału w których serdecznie zapraszam każdego, kto chciałby rozwinąć swój turystyczny biznes lub poważnie myśli o rozwoju turystycznym regionu. Chcemy, by brali w nich udział przedstawiciele różnych grup interesariuszy, po to, by wspólnie wypracować jak najlepsze rozwiązania – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, koordynator wydarzenia z ramienia miasta Świdnicy.
W trakcie workshopów wspólnie z ekspertami będzie można przepracować wiele problemów, a także zdobyć lub poszerzyć praktyczną wiedzę w zakresie rozwoju turystyki w regionie, rozwoju przedsiębiorstwa turystycznego.

– Warsztaty adresowane są do m.in. urzędników i samorządowców zajmujących się turystyką, zarządców obiektów i atrakcji turystycznych, przedsiębiorców – pracowników biur podróży, restauracji, hoteli, producentów lokalnej żywności i pamiątek – wylicza Sylwia Osojca-Kozłowska.

Podczas konferencji zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu redakcji Forum Biznesu: Przyjazna Gmina 2018 oraz Turystyczny Produkt Roku 2018 i Turystyczna Usługa Roku 2018. Organizatorami konferencji są: Gmina Miasto Świdnica, Fundacja Symbioza, Dolnośląska Izba Turystyki, Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Zarejestrować się na konferencję można do 5 października br. poprzez formularz dostępny na http://kongresturystyki.pl .

Źródło: www.kurier.pap.pl

Fot.: https://pixabay.com

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24