Japonia: Kiedy LOT-em do Tokio?

Na targach TT Warsaw spotkali się przedstawiciele polskiego przewoźnika i JNTO. Coraz bliżej do porozumienia w sprawie otwarcia połączenia lotniczego łączącego Polskę z Krajem Kwitnącej Wiśni.

Warszawskie międzynarodowe targi turystyczne TT Warsaw to doskonała okazja, by bezpośrednio, twarzą w twarz spotkać się i porozmawiać o sprawach, które od lat czekają na decyzję.

– Właśnie rozmawialiśmy z przedstawicielami PLL LOT – powiedział Kaneyuki Ono, dyrektor JNTO Japońskiej Narodowej Organizacji Turystycznej w wywiadzie dla  TURYSTYKI24. – Wspólnie zgodziliśmy się, że bezpośrednie połączenie lotnicze Polski z Japonią to sprawa, którą należy załatwić jak najszybciej.

Japonia ma 126 milionów mieszkańców i jest trzecią, pod względem wysokości dochodu narodowego brutto, gospodarką świata. Kraj Kwitnącej Wiśni, to też niezwykle atrakcyjny region turystyczny. Polaków kusi egzotyka, czysta przyroda i niewyobrażalnie zindustrializowane miasta. Z kolei dla japońskich turystów jesteśmy od lat ważnym krajem, z uwagi na ich miłość do muzyki Fryderyka Chopina. Czas wykorzystać tę wzajemną ciekawość.

– Nasi podwystawcy są zadowoleni z obecności na targach w Warszawie – mówi Kaneyuki Ono. – Odbyliśmy wiele rozmów biznesowych. Nasze stoiska odwiedzili nie tylko przedstawiciele branży turystycznej, ale i wielu klientów indywidualnych, co nas niezwykle cieszy. Przeprowadziliśmy niezwykle owocne rozmowy z największymi polskimi biurami podróży. Polska to dla nas nowy rynek. Widzimy, że coraz więcej Polaków przyjeżdża do Japonii turystycznie, ale głównie odwiedzają Tokio i Kioto. Zależy nam, by im pokazać, że jest także wiele innych miast i regionów. Można w Japonii uprawiać sport, odpoczywać na łonie natury, czy kąpać się w gorących źródłach.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24