Jasna najlepiej rozwijającym się regionem narciarskim

Lubiany przez Polaków ośrodek na Chopoku nagrodzony w Londynie „World Snow Award 2014”. Słowacka Jasna została wybrana najlepiej rozwijającym się regionem narciarskim.

Region znajdujący się 1,5 godziny jazdy od polskiej granicy kompletnie zmodernizowano nakładem 130 mln euro oraz 6 lat intensywnej pracy. Zbudowano ośrodek, który dorównuje alpejskim kurortom. Jasna dysponuje łącznie 30 kolejami linowymi i wyciągami, które są w stanie przetransportować ponad 30 tys. osób na godzinę. W nadchodzącym sezonie zimowym turyści będą mieli do dyspozycji w sumie 46 km tras i nartostrad, w tym ponad 7 km tras trudnych, niemal 18 km tras średnio trudnych i 11 km łatwych. Trawersy o łącznej długości 9 km prowadzą po obu stronach Chopoku, a niemal 30 km tras zjazdowych i nartostrad jest naśnieżanych przez pięć miesięcy w roku. Istnieje też możliwość jazdy przy sztucznym oświetleniu. Na miejscu jest również siedem bezpłatnych parkingów, szkółka narciarska, snowpark, 8 stref freeride’owych, 11 sklepów sportowych oraz kompletny serwis hotelowy „ski in ski out”.

Rozwój ośrodka, coraz lepsze oceny narciarzy i snowboardzistów zostały dostrzeżone przez jury prestiżowego międzynarodowego konkursu World Snow Awards 2014 w Londynie, gdzie Jasna otrzymała nagrodę „The Best up and coming resort” dla najszybciej, najprężniej rozwijającego się ośrodka, do czego przyczyniły się wysoka jakość obsługi i bardzo dobre opinie odwiedzających. Warto podkreślić, że Jasna została wyróżniona obok takich uznanych ośrodków narciarskich, jak Ischgl (Austria), Breckenridge (USA) czy Whistler (Canada).

Jasna należy do takich miejsc, dzięki kilku czynnikom związanym z ukształtowaniem terenu, wysokością nad poziomem morza, ale również technologii zastosowanej w ośrodku i zatrudnionym w nim specjalistom, tzw. snowmasterom. Chopok przypomina trochę nasze Tatry, czyli ich zachodnią część, stanowi więc zaporę dla krążących chmur, przez co jest większe prawdopodobieństwo występowania tam opadów. Jeśli natura zawiedzie, ośrodek jest wyposażony w system naśnieżania i przygotowania tras znajdujący się na 11 km: 450 armatek śnieżnych,15 ratraków które dziennie przejeżdzają 1000 km czy ekologiczny, zasilany deszczówką zbiornik o wielkości 18 tys m³ do produkcji sztucznego śniegu.

Ale narty to nie wszystko. Działająca od zeszłego sezonu restauracja widokowa Rotunda przyciąga nie tylko tych, którzy chcą odpocząć po intensywnej jeździe na stoku, ale również koneserów przepięknych tatrzańskich widoków.   Na gości czeka czterogwiazdkowy Hotel Rotunda położony na wysokości 2004 m n.p.m.,. Inne atrakcje oferuje restauracja Von Roll, do której na wysokość 1670 m n.p.m. dostaniemy się specjalnym ratrakiem i gdzie podczas tatrzańskiego wieczoru wrażeń możemy przy kominku skosztować najlepszych smakołyków z tego regionu Europy. Jednym z wyróżników ośrodka jest adekwatność ceny skipassu do jakości. Za pobyt w ośrodku zapłacimy w zależności od terminu od 24 do 250 euro za dobę za osobę, a Slovakia Super Skipass na 7 ośrodków (JASNÁ Nízke Tatry, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Aquapark Tatralandia, PARK SNOW Donovaly, Malinô Brdo – Ružomberok, Snowparadise Veľká Rača Oščadnica + Špindleruv Mlyn) czyli w sumie 117 km tras narciarskich do wykorzystania przez dowolnych 10 dni w sezonie kosztuje 290 euro (www.gopass.sk), z kolei karnet na cały dzień do ośrodka można kupić w internecie za 28 euro.

W ramach skipassu lub specjalnej oferty pobytowej aqua&ski odwiedzający Jasną mogą korzystać z największego w tej cześci Europy parku wodnego Tatralandia. Łatwo się do niego dostać samochodem lub specjalnymi skibusami. Można tu poleżeć pod palmą i podziwiać tropikalną roślinność (Tropical Paradise), kąpiąc się w 9 basenach – w tym w 2 z ciepłą wodą morską i 2 na zewnątrz (również z ciepłą wodą termalną). Jest tu kilkanaście zjeżdżalni, z których najdłuższa ma 100 m. Turyści mają w Tatralandii (www.tatralandia.sk) zapewniony wypoczynek i możliwość kąpieli niezależnie od kaprysów pogody. – W tym roku na rodziców i ich pociechy czeka miła niespodzianka – mówi Sylvia Artzova z TMR. – To specjalna BIO sauna dla dzieci, już od 3. roku życia. Temperatura w saunie będzie kontrolowana i umożliwi przebywanie dzieci wspólnie z rodzicami nawet do 25 minut. W strefie saunowej dla dzieci dostępne będą również jacuzzi i minibasen z solankową wodą. Atrakcje powinny maksymalnie zregenerować dzieci i dorosłych do kolejnych wyzwań na stoku, a rodzicom dodatkowo umożliwić relaks i zapewnić mocną dawkę energetycznej hydroterapii.

Liczne zniżki, wygoda oraz karta lojalnościowa z dostępem do osobistego konta na portalu www.gopass.sk, na którym można sprawdzić ilość przejechanych kilometrów, zebrane punkty, wziąć udział w konkursie czy też zarezerwować miejsca na organizowane w ośrodku eventy i koncerty. Dzięki GOPASS można również zarezerwować sprzęt w Tatry Motion, lekcje w szkole z instruktorami lub wymienić punkty na nagrody. Od tego roku dzięki GOPASS można także kupić karnet do Spindleruv Mlyn w Czechach, a w niedalekiej przyszłości karnet na jazdę w Szczyrku.

Więcej informacji na: www.jasna.sk, www.gopass.sk

Related News

One Response

Leave a Reply
  1. Joanna
    Lis 15, 2014 - 02:24 PM

    Jasna to najlepszy ośrodek na Słowacji. Tanio, blisko i mają nowoczesne kolejki.

© 2014-2018 TURYSTYKA24