Jedynie Poznań

Poznań powalczy o tytuł „European Best Destination 2019” – miejsca, które w internetowym głosowaniu w 2019 roku zostanie wybrane najlepszym celem podróży w Europie.

Jedynym miastem z Polski, które powalczy z dwudziestoma innymi miastami europejskimi powalczy o  tytuł „European Best Destination 2019” jest stolica Wielkopolski. Internetowe głosowanie rozpocznie się 15 stycznia 2019 i potrwa do 2 lutego 2019. Piętnaście miast, które zdobędą najwięcej głosów, będzie przez rok promowanych na stronie European Best Destinations (https://www.europeanbestdestinations.com/best-of-europe/).

 

Przydatną na październik może być wiedza o najlepszym podczas Halloween miejscu w Europie. Za takie uznano włoskie Corinaldo w regionie Marche, uznane za stolicę czarownic i najbardziej diaboliczne miejsce. Najbardziej złym wydarzeniem w Corinaldo jest „Halloween – festiwal czarownic”, który zaplanowano na ostatnie cztery dni października. 

 

Konkurs European Best Destination organizowany jest od 2009 roku przez działającą w Brukseli organizację promującą turystykę i kulturę w Europie. Współpracuje ona z wspieranym przez Komisję Europejską projektem EDEN (European Destinations of Excellence), który dba o rozwój nowoczesnej, zrównoważonej turystyki w Unii Europejskiej.

Dziesięć z dwudziestu walczących o tytuł najlepszego w 2019 roku miast, to najczęstsze cele podróży w Europie. Kolejną dziesiątkę organizatorzy wybrali spośród miejscowości o których najwięcej się mówi na portalach społecznościowych.

Fot.: http://www.poznan.pl/

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24