Joon: Tania linia lotnicza dla hipsterów

Tania linia lotnicza Joon została stworzona dla tzw. „millenialsów”, czyli 20-35 latków. Przewoźnik zapewni im modny design, osobistego asystenta i ekologiczne jedzenie.

Pierwszy samolot linii Joon ma wystartować 1 grudnia. Loty jakie oferuje przewoźnik to połączenia z lotniska Charlesa de Gaullea w Paryżu do modnych miejsc na city-break Barcelony, Berlina, Lizbony i Porto. Koszt biletu na każdej z tras zaczyna się od 39 euro.

Joon bardziej niż przewoźnik pozycjonuje się raczej jako modne miejsce, spełniające oczekiwania młodego pokolenia. Ma być marką modową, podniebnym barem, kanałem rozrywkowym i osobistym asystentem, który przy okazji również lata.

Grupą docelową nowego przewoźnika są bowiem tzw. „millenialsi”, czyli osoby w wieku 20-35 lat. Aby ich przyciągnąć, samoloty Joon mają na pokładzie oferować dodatkowe udogodnienia. Pasażerowie będą mieli w nich dostęp do Wi-Fi, a w fotelach zamontowane będą gniazdka USB. Otwarty zostanie także system, dzięki któremu klienci będą mogli oglądać filmy i seriale znajdujące się w bazie multimediów. Joon ma być także marką modową. Stewardesy oraz stewardzi będą ubrani zgodnie z najnowszymi trendami. Dodatkowo na pokładzie będzie znajdował się bar, w którym menu będzie dobrane tak, aby zaspokoić podniebienia „millenialsów”. Znajdą się w nim zarówno organiczne produkty jak i ekskluzywne napoje.

Plany tanich linii lotniczych Joon zakładają, że od wiosny przyszłego roku oferta zostanie rozszerzona na modne wśród hipsterów kierunki. Przewoźnik z grupy Air France zacznie latać na dalszych odległościach czyli z Paryża m.in. do Fortalezy w Brazylii lub na Seszele.

Obecnie we flocie Joon znajdują się Airbusy A320 – do tras krótkich, i A340 – do tras długich, przy czym od 2019 roku te ostatnie mają zostać wymienione na Aribusy A350. W sumie do 2020 roku Joon ma mieć flotę liczącą 10 samolotów na dalekie trasy i 18 maszyn na trasy krótkie.

W klasie ekonomicznej w cenie biletu będzie można przewieźć duży bagaż podręczny, na który składa się walizka lub torba o wymiarach maks. 55 x 35 x 25 cm oraz dodatkowo torba z laptopem, torebka damska czy torba z zakupami (np. zakupy na lotnisku) o łącznej wadze do 12 kg. Podróż w klasie biznes będzie uprawniać do bezpłatnego przewozu jednej sztuki bagażu rejestrowanego (do 23 kg) oraz bagażu podręcznego (walizka kabinowa + dodatkowe akcesorium) do 18 kg.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24