Już jutro ruszają 21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato

Targi Lato odbędą się w dniach 22-24 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Wydarzenie  jest dobrą okazją do poszukania inspiracji na weekendowy wypad czy letnie wakacje.

Uroczystość otwarcia Targów Lato oraz odbywających się równolegle 5. Targów Regionalia zaplanowana jest na piątek 22 kwietnia na godzinę 11.00. W tym roku ofertę zaprezentują przedstawiciele miast, regionów, krajów i atrakcji turystycznych, biur podróży, hoteli czy pensjonatów. Obecne będą również turystyczne wydawnictwa, szlaki krajoznawcze, wodne i rowerowe. Regionem Partnerskim jest Mazowsze.

Pierwszego dnia targów odbędą się trzy spotkania dedykowane branżowym odwiedzającym. Pierwszym będzie konferencja Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej pt. „Dobre praktyki w promocji dziedzictwa kulturowego Mazowsza”, która zainauguruje specjalną edycję Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. Zwycięskie miasto otrzyma tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD 2016.

Organizatorem kolejnego spotkania jest magazyn Rynek Turystyczny. Redakcja wraz z przedstawicielami biur podróży, agentów i pilotów wycieczek poprowadzi debatę pt. „12 zł za godzinę, czyli ile zarabia się w turystyce?”. Tematem dyskusji będzie m.in. struktura i poziom zarobków w branży.

Trzecią propozycją jest konferencja pt. „Kondycja biur podróży i rynek turystyki wyjazdowej w przeddzień sezonu turystycznego”. Instytut Badań Rynku Turystycznego Travel Data, redakcja serwisu Turystyka.rp.pl dziennika Rzeczpospolita oraz organizator targów, firma MT Targi Polska, zaprosili do dyskusji m.in. branżowych ekspertów, przedstawicieli instytucji państwowych, szefów największych biur podróży, agentów, firm ubezpieczeniowych i linii lotniczych. Podczas spotkania będzie mowa o ratingach, które dostarczają informacji o sytuacji finansowej i wiarygodności organizatorów turystyki w Polsce.

Co roku na Targach Lato wręczane są nagrody w dwóch zewnętrznych konkursach branżowych. Dwutygodnik Wiadomości Turystyczne nagrodzi zwycięzców VIII edycji Konkursu na najlepszy produkt do komunikacji marketingowej „Róża Kolumba”. Spośród zgłoszonych katalogów biur podróży kapituła wybierze ten, który otrzyma najwyższe noty w odniesieniu do wykonania i sposobu prezentacji oferty.

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Turystyki wraz z Almamer Szkołą Wyższą wyłonią natomiast laureata, który otrzyma Wawrzyn Polskiej Turystyki. Wyróżnienie to wręczane jest za popularyzowanie innowacji oraz wyjątkowych dokonań społecznych i gospodarczych w dziedzinie turystyki, które przyczyniają się do kształtowania i umacniania korzystnego wizerunku Polski w Europie i na świecie.

Targi Lato to również szansa dla wystawców na zdobycie wyróżnień. Po raz kolejny Jury wybierze najbardziej profesjonalne stoiska polskie oraz zagraniczne, których przedstawiciele otrzymają statuetkę „Kryształowe Słońce”. Polska Organizacja Turystyczna oraz MT Targi Polska dokonają wyboru najlepszej oferty ekspozycyjnej polskiego regionu. Ocenie podlega nie tylko samo stoisko, ale także to, co jest na nim prezentowane. Z kolei w konkursie „Hit Lata” to odwiedzający zdecydują o wyborze najciekawszej propozycji targowej.

Sobotę i niedzielę wypełnią atrakcje skierowane do odwiedzających w różnym wieku. Przewidziane są aktywności dla dzieci i młodzieży, dorośli również znajdą wiele ciekawostek. Na targowej scenie odbędą się m.in. pokazy iluzjonisty i akrobacji rowerowych. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych, a także wysłuchać inspirujących opowieści podróżników.

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2016 sprawują: Witold Bańka, minister sportu i turystyki; Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego; Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta stołecznego Warszawy; Wojciech Fedyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.

Równolegle z Targami Lato odbędą się 5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz 4. Targi Agroturystyka. To okazja do skosztowania i zakupienia regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski, jak również znalezienia odpowiedniego miejsca na wypoczynek z dala od miasta.

Targi Lato odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte piątek w godz. 10.00-17.00, w sobotę 10.00-18.00 i w niedzielę 10.00-16.00.

Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia. Stacja docelowa – Warszawa Gocławek – znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut. Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. Od ronda ulicą Marsa do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska ruch odbywa się płynnie dwupasmową jezdnią. Na targi można również dostać się autobusem miejskim. Z centrum Warszawy liniami: 143, 514, 520, z Ronda Wiatraczna liniami: 145, 173, 183, 315 oraz z Dworca Warszawa Wschodnia PKP: 315. Przystanek docelowy to Okularowa.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24