Już za kilka dni największe święto turystyki – Targi TT Warsaw 2014

Już za kilka dni rozpoczną się XXII Międzynarodowe Targi Turystyki TT Warsaw 2014. W tym roku swoją ofertę zaprezentuje ponad 400 wystawców.

Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 27-29 listopada br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c. Wśród wystawców tegorocznej edycji TT Warsaw znajdą się miasta, regiony i kraje, każde ze swoim pomysłem na to, jak przyciągnąć turystów. Krajem partnerskim jest Egipt, dobrze znany Polakom i doceniany ze względu na starożytne zabytki, dobre warunki do uprawiania sportów wodnych oraz chętnie odwiedzane latem i zimą kurorty nad Morzem Czerwonym.

Wiele krajów będzie reprezentowanych poprzez swoje narodowe organizacje turystyczne. U źródła będzie można więc zaczerpnąć wiedzy o kulturze, zabytkach i przyrodzie. Na stoiskach odbędą się degustacje, prezentacje i pokazy regionalnych tańców. Zaprezentują się m.in. popularne od lat kraje Afryki Północnej, a także Hiszpania, Włochy, czy powracająca po dwóch latach Słowacja. Będą także regiony i państwa, które do tej pory nie były szerzej obecne podczas targów, jak np. gruzińska Adżaria, Japonia, Meksyk czy Malta. Poza tym będą przedstawiciele m.in. z Litwy, Rumunii, Chin, Uzbekistanu, Jordanii, Etiopii, Nowej Zelandii, Czarnogóry, Albanii czy Malezji.

Biura podróży, które będą obecne na targach, przygotowały dla odwiedzających specjalne oferty. Będzie można uzyskać wszelkie informacje o wyjazdach świątecznych, a także letnich wakacjach. Poza tym wielu wystawców szykuje również konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Tegoroczna edycja targów obfitować będzie w wydarzenia skierowane do osób lubiących aktywny wypoczynek. W strefie Eventu Zimowego zaprezentują się narciarskie regiony z Polski i ze świata, w tym m.in. z Austrii, Włoch, Słowacji, a także Turcji, która staje się coraz popularniejszym kierunkiem na zimowe ferie. Będzie także dmuchany symulator snowboardu, a na najmłodszych czekać będą Mikołaj i Bałwan, gotowi do wspólnego zdjęcia. Na stoisku Laponii będzie można napisać listy do Świętego Mikołaja, które zostaną dostarczone na koło podbiegunowe przez elfy. Gdy z kolei da o sobie znać głód, będzie można posmakować dań kuchni dla narciarzy.

W sektorze „Golf w Polsce” na amatorów tej dyscypliny czeka symulator do gry, na którym rozegrane zostaną konkursy z nagrodami. Dodatkową atrakcją będą wizyty znanych osób, które chętnie grają w golfa.

Prezentowany będzie również Wschodni Szlak Rowerowy, Green Velo, obejmujący około 2 tys. km tras rowerowych. Na stoisku znajdą się dwa symulatory, a po założeniu specjalnych okularów 3D będzie można wirtualnie przejechać rowerem fragmenty trasy. Niezapomniane wrażenia pozostawi zapewne występ Krystiana Herby, który wykona rowerowe akrobacje.

Odbędą się także spotkania z podróżnikami. Na Targach TT Warsaw będą gościć m.in. Anna i Krzysztof Kobusowie, którzy opowiedzą o Kubie, a fotograf, dziennikarz i podróżnik Jacek Bonecki przybliży swoje doświadczenia związane z dokumentacją fotograficzną Rajdu Dakar. Magdalena i Sergiusz Pinkwartowie podróżują z półtorarocznym synkiem i opowiedzą o wyprawie do Francji i Gruzji. W odrębnej części Ola Trzaskowska zaprezentuje himalajskie krainy: Bhutan, Ladakh i Tybet, a Krzysztof Samborski, autor książki pt. „Zjadłem Marco Polo”, także tak odległe i egzotyczne kraje Azji Centralnej jak Afganistan, Kirgistan i Tadżykistan. Paweł Szozda pokaże Sri Lankę, na której mieszka od 8 lat, z kolei Bartosz Stróżyński zaprasza na fotograficzną podróż po najzimniejszych miejscach na ziemi – Arktyce i Antarktyce.

W targowy weekend szykuje się wiele atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej wymagających odwiedzających. Tramwaje Warszawskie zaprezentują konne omnibusy, które jeździły ulicami Warszawy w XIX wieku. Na hali znajdą się legendarne żółte Fiaty 125p z kultowego serialu „Zmiennicy”.

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dojazdu do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska jest kolej podmiejska: SKM i Koleje Mazowieckie. Pociągi kursują co ok. 20-30 minut, a przejazd z dworca Warszawa Śródmieście lub Warszawa Wschodnia trwa ok. 16 minut. Podróż samochodem z Centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. W pobliżu hal wystawienniczych znajdują się przystanki autobusowe linii 115, 143, 145, 173, 183, 245, 401, 514 i 520.

Na Targi TT Warsaw 2014 obowiązuje rejestracja. Dla indywidualnych odwiedzających wydarzenie jest otwarte w dniach 28-29 listopada br.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24