Karkonosze szykują intensywny finał sezonu zimowego

Czeskie ośrodki narciarskie w Karkonoszach przyciągają turystów imprezami sportowymi, kulturalnymi i rozrywkowymi.

Weekend Przemytników 20 – 22 lutego W Rokytnicach nad Jizerą na gości czekają przysmaki regionalnej kuchni, tradycyjne rzemiosła, muzyka na żywo, przedstawienia teatralne dla dzieci, gry, zabawy, konkursy, parada przemytników i retro – narciarzy z pochodniami, pokazy fajerwerków i wiele innych atrakcji.

28 lutego odbędzie się 60. edycja legendarnych zawodów w biegu na nartach – Karkonoską 70. Wyścig rozpoczyna się w Svatym Petrze w Szpindlerowym Młynie. To jeden z najtrudniejszych i najstarszych zawodów narciarskich, odbywa się już od roku 1955.

24 edycja wyścigów psich zaprzęgów odbędzie się od 28 lutego do 2 marca w miejscowości Dolní Dvůr. W głównym wyścigu o nazwie Lodowa Jazda może uczestniczyć  najwyżej 25 zespołów, składających się z 8-10 psów, mushera i narciarza. W konkursie Traper uczestniczy 5 zespołów składających się z 8 psów i mushera.

Na spotkanie z władcą gór Karkonoszem i powitanie wiosny zapraszamy 14 marca do Harrachova. Organizatorzy 69 edycji imprezy szykują barwny program rozrywkowy dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji: www.krkonose.eu

Fot. www.svazek.krkonose.eu

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24