Katastrofa samolotu EgyptAir

Samolot pasażerski egipskich linii lotniczych EgyptAir, lecący z Paryża do Kairu, w czwartek nad ranem zniknął z radarów tuż po wejściu w egipską przestrzeń powietrzną. Na pokładzie było 66 osób, w tym 10 członków załogi.

Linie EgyptAir poinformowały, że egipski samolot zniknął z radarów tuż po wejściu w przestrzeń powietrzną tego kraju. Egipskie media oraz agencja Reuters podają, że rozbił się w wodach Morza Śródziemnego. Airbus A320 wykonujący lot nr MS804 wystartował o godz. 23.09 w środę z lotniska w Paryżu. Państwowa telewizja egipska poinformowała, że kontakt z samolotem urwał się o godz. 2.45 nad ranem w czwartek. Z informacji portalu internetowego Flightradar24, który monitorował lot, wynika, że maszyna zniknęła z radarów nad Morzem Śródziemnym, między Kretą, Cyprem i wybrzeżem egipskim. AFP podała, że samolot rozbił się o wyspę Karpathos.

W poszukiwania włączyła się Grecja, wysyłając w przypuszczalny rejon katastrofy fregatę i samolot. Egipskie władze powołały sztab kryzysowy. Na lotniskach w Kairze i w Paryżu otwarto specjalne biura, przyjmujące rodziny pasażerów. Francuski rząd zebrał się na nadzwyczajnym posiedzeniu.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24