Kiedy kupić najtańsze bilety lotnicze?

Polowanie na okazje to nie ruletka. Można przewidzieć którego dnia będą najtańsze bilety lotnicze na naszą wymarzoną podróż.

Portal expedia.ie przekonuje, że najtańsze bilety lotnicze są we wtorki, środy i soboty, a kupować należy je we wtorki około dziewiątej rano, lub o siódmej wieczorem czasu polskiego. Analizy dotyczą wprawdzie rynku amerykańskiego, ale generalne zasady sprawdzają się także u nas.
Najdroższe bilety kupimy na rejsy piątkowe i niedzielne. To dlatego, że właśnie wtedy latają do domu (a w niedzielę do pracy) biznesmeni płacący za podróż firmowymi kartami kredytowymi. Oni nie muszą liczyć się z każdym groszem i wybierają najwygodniejsze (a nie najtańsze) taryfy. Nic więc dziwnego, że pod takich klientów linie lotnicze ustawiają drogie oferty. Biznes nie lubi robić rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy zamiast do domu w Liverpoolu, nie przyjdzie nam pilnie lecieć na negocjacje handlowe do Dubaju, czy na spotkanie rady nadzorczej w Genewie. Dlatego kadra menadżerska kupuje bilety w ostatniej chwili. Więc nie ma co liczyć na oferty last minute, przynajmniej w przypadku regularnych linii lotniczych. Wręcz przeciwnie: im wcześniej się zdecydujemy, tym większa szansa, że cena za bilety będzie niższa. Jak wyliczył Conde Nast Traveler, w przypadku lotów krajowych (w Ameryce), najtańsze bilety lotnicze kupimy na 57 dni przed lotem. Loty międzynarodowe wymagają jeszcze dłuższego planowania – aż 171 dni. Wtedy mamy szansę na naprawdę okazyjne ceny.
Ważna jest też godzina lotu. Najtańsze są te najmniej atrakcyjne: nocą, bladym świtem lub w porze obiadu.
Wytrawni globtroterzy zwracają jednak uwagę na to, by nie sugerować się „statystycznymi” wynikami. Bilety na „naszą” wymarzoną podróż mogą mieć najbardziej atrakcyjne ceny w czwartek, albo w poniedziałek po południu. A żeby kupić je za najniższą cenę, musimy regularnie, najlepiej cztery razy w ciągu doby, sprawdzać ceny w wyszukiwarkach i bezpośrednio na stronach przewoźnika. Tylko w ten sposób upolujemy wymarzony bilet lotniczy za rozsądną cenę.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24