KLM jak nowy

KLM odświeża swoje Boeingi 777-200. Do końca 2015 roku zostanie zmodernizowanych wszystkich 15 samolotów.

Pierwszy odnowiony samolot już lata na regularnych trasach KLM. Pasażerowie mogą więc przekonać się, jakie udogodnienia wprowadził zespół holenderskich projektantów i inżynierów. W odświeżonej klasie ekonomicznej pojawią się nowatorskie fotele, zapewniające więcej przestrzeni podczas podróży. Fotele mają wygodniejsze oparcie i zapewniają więcej miejsca na nogi. Poza tym nowe fotele są najlżejsze w swojej klasie, co przekłada się na wagę maszyny i mniejsze zużycie paliwa.

W odnowionej klasie biznes boeingów 777 będą obowiązywały takie same standardy, jak w przypadku zmodernizowanych niedawno boeingów 747. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji fotele rozkładane do poziomu płaskiego łóżka, obite nowym materiałem. W wyposażeniu pojawią się również większe poduszki i nowe kołdry. Zmieni się również układ foteli. Obok siebie będzie siedzieć dwóch, a nie jak dotychczas trzech pasażerów. W celu zapewnienia większej prywatności podróżnych oddziela specjalna przegroda.

W czasie lotu pasażerowie mają do dyspozycji 150 filmów i 200 programów telewizyjnych dostępnych w różnych językach. Dostępne są również wyprodukowanie specjalnie dla KLM programy radiowe oraz programy dla dzieci. Pasażerowie mają także dostęp do interaktywnej mapy 3D, możliwości robienia zakupów oraz aplikację umożliwiającą rozmowę z towarzyszami podróży, którzy siedzą w innej części samolotu. Każdy fotel wyposażony jest w ekran dotykowy HD.

Design nowych wnętrz samolotów jest dziełem holenderskiej projektantki Helli Jongerius. Naturalne, przyjemne w dotyku materiały, współgrające dekoracje ścian, zasłonki i kocyki mają mają zgodnie z filozofią linii nawiązywać do przytulnej, domowej atmosfery. Ciekawostką jest, że przy tworzeniu materiałów użyto włókien odzyskanych ze zużytych strojów stewardess.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24