KLM poleci z Krakowa do Amsterdamu

KLM, jedna z najbardziej znanych europejskich linii lotniczych uruchomi wiosną 2015 roku połączenie pomiędzy Krakowem a Amsterdamem. KLM będzie 17 przewoźnikiem w Kraków Airport.  

Rejsy na lotnisko Schiphol zostaną zainaugurowane 18 maja i będą realizowane siedem razy w tygodniu. Połączenie będą stumiejscowe obsługiwały samoloty Embraer E-190.

– Cieszymy, że sfinalizowaliśmy długie i trudne negocjacje z KLM. Zyskujemy połączenie z głównym hubem sojuszu Skyteam, z bogatą siatką połączeń do Azji i obu Ameryk. Dla przewoźnika decydująca była atrakcyjność Krakowa i zwiększająca się w naszym regionie obecność międzynarodowych korporacji, związanych z rynkami do których lata KLM.  Nasze dane pokazują, że mimo bezpośredniego połączenia Eurolotu pomiędzy Krakowem a Amsterdamem jest duży ruch przesiadkowy na tej trasie, co pokazuje jej duży potencjał. Wierzymy, że na rynku jest miejsce dla oferty obu przewoźników – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

KLM jest trzecim, po British Airways i Swiss International Air Lines dużym przewoźnikiem, który w ostatnich miesiącach ogłosił uruchomienie lotów z Krakowa.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24