Koleje Czeskie z udogodnieniami dla cyklistów

W tegorocznym sezonie turystycznym Koleje Czeskie oferują ponad 6500 połączeń z większą powierzchnią do przewozu rowerów. Na trasy wyruszyły także specjalne pociągi dla rowerzystów.

Specjalne pociągi (cyklovlaky) będą jeździły np. na trasach z Pragi do miasta Slané czy Pálava-Podyjí na południowych Morawach. Koleje Czeskie rozszerzyły również sieć wypożyczalni rowerów. Na początku sezonu otwarto nowe wypożyczalnie na siedmiu stacjach kolejowych w środkowych Czechach i w Pradze. Od początku kwietnia do końca października czynne sa wypożyczalnie na stacjach Praha-Smíchov, Kolín, Kutná Hora miasto, Lysá nad Labem, Poděbrady, Nymburk i Neratovice. Do dyspozycji cyklistów są wysokiej jakości rowery crossowe, a w niektórych miejscach także dziecięce, elektryczne czy hulajnogi. Nowe wypożyczalnie powstały również w regionach libereckim, usteckim i śląsko-morawskim.

Roweru nie musimy zwracać w miejscu, z którego został wypożyczony – można pozostawić go na innej stacji Kolei Czeskich. Większość wypożyczalni działa w sezonie, od 1 kwietnia do 31 października, niektóre są czynne przez cały rok.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

 Fot. Vít Mádr/CzechTourism

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24