Kolejne hotele Novotel z certyfikatem ISO

Kolejne hotele marki Novotel otrzymały certyfikat ISO.

W dniach 16-30 czerwca br. w hotelach Novotel w Polsce i rejonie Państw Bałtyckich odbył się zewnętrzny audyt systemu ISO 14001, w wyniku którego certyfikat otrzymały trzy dodatkowe obiekty tej marki. Novotel Kraków City West, Novotel Wrocław oraz Novotel Vilnius dołączyły do grupy hoteli spełniających najwyższe standardy w zakresie ochrony środowiska.

ISO 14001 jest jedną z najbardziej prestiżowych i jednocześnie rozpoznawalnych na świecie norm, ustanowionych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Określa ona standardy w zakresie dbałości o środowisko naturalne i stanowi zbiór rygorystycznych wymagań stawianych przedsiębiorstwu, aby podejmowane przez nie działania pozostawały w harmonii z otoczeniem zewnętrznym.

W tym roku hotele Grupy Orbis po raz kolejny pozytywnie przeszły proces weryfikacji przeprowadzonej przez Bureau Veritas Certification. Dzięki temu certyfikat ISO 14001 posiada obecnie 6 hoteli Novotel w Polsce i rejonie Państw Bałtyckich: Novotel Warszawa Airport, Novotel Kraków Centrum, Novotel Katowice Centrum, Novotel Kraków City West, Novotel Wrocław oraz Novotel Vilnius.

– Proces certyfikacji ISO 14001 w naszych hotelach rozpoczął się w 2013 roku. Od tamtej pory co roku kolejne obiekty dołączają do grupy wyróżnionych. Są wśród nich nie tylko hotele marki Novotel, ale także przedstawiciele rodziny ibis. Łącznie w Polsce i krajach Bałtyckich certyfikat został przyznany 18 naszym hotelom. Cały czas dokładamy starań, by spełnić najwyższe standardy ochrony środowiska, ponieważ wierzymy, że za sprawą takich działań możemy mieć realny wpływ na otaczającą nas przyrodę i tym samym na lepszą przyszłość dla społeczeństwa – mówi Alicja Marat, Kierownik ds. Jakości i Certyfikacji w Grupie Hotelowej Orbis.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24