Kolejny zamach na turystów w Tunezji. Strzelano do plażowiczów w Sousse

Dziś doszło do kolejnego ataku terrorystycznego w Tunezji. Uzbrojeni napastnicy zaatakowali dwa pełne turystów hotele w Port el Kantaoui, dzielnicy Sousse. Strzelali do wypoczywających plażowiczów.

Zamachowcy strzelali do plażowiczów w pobliżu dwóch hoteli w Sousse, kurortu na wybrzeżu Tunezji. Zgodnie z najnowszymi informacjami ministerstwa spraw wewnętrznych nie żyje co najmniej 37 osób. Wśród nich wielu cudzoziemców. Nadal nie wiadomo, czy wśród ofiar są Polacy. Tunezyjskie media podają, że wśród ofiar są obywatele Wielkiej Brytanii, Niemiec i Belgii.

Ze względu na potencjalny wzrost aktywności grup terrorystycznych w Tunezji i zagrożenia zamachami kierowanymi również przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazdy do tunezyjskich miejscowości Bizerte, Tabarka, Hammamet, Tunis i Sousse oraz na wyspę Dżerba. Zdecydowanie odradza się również wyjazdy na tereny przygraniczne z Libią i Algierią, szczególnie do gubernatorstw Beja, Jendouba, Le Kef i Kasserine.

Media społecznościowe obiegły zdjęcia zabitych wczasowiczów na plaży a także turystów masowo i w pośpiechu opuszczających Sousse. Polskie biura podróży wysyłają po swoich turystów samoloty czarterowe. W wielu z nich turyści, którzy zarezerwowali wycieczkę, mogą wymienić wyjazd do Tunezji na inny kierunek.

Podczas konferencji prasowej przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk złożył wyrazy współczucia i zapewnił o solidarności z Francją, Kuwejtem i Tunezją, które stały się dziś ofiarami bestialskich ataków terrorystycznych.

Aktualizacja z godz. 17.20:

Najnowsze informacje mówią o 28 ofiarach śmiertelnych. Ta liczba może wzrosnąć. Polski MSZ wciąż ustala czy polscy turyści są wśród zabitych. Według tunezyjskiego deputowanego Moncefa Cheika Rouhou wśród 28 zabitych są turyści z Polski.

Aktualizacja z godz. 18.20:

MSZ informuje, że wśród zabitych nie było turystów z Polski podróżujących z polskimi biurami podróży. Biuro podróży ITAKA podjęło decyzję o wycofaniu zaplanowanych wyjazdów do Tunezji.

Aktualizacja z godz. 19.20:

Do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu na plaży w Sousse. Wśród ofiar są Brytyjczycy, Niemcy i Belgowie. 36 osób zostało rannych. Polskie MSZ podaje, że wśród ofiar nie było Polaków. Jednym z zamachowców był tunezyjski student. Terrorysta ukrywał broń w parasolu plażowym. Polskie biura podróży – TUI, Rainbow Tours i ITAKA ściągają polskich turystów do domu.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24