Kot – przewodnik górski

Pewien mężczyzna zagubił się w Alpach w Szwajcarii niedaleko uroczej wioski Gimmewald, a z powodu nie działających już wyciągów i zamknięciu niektórych szlaków nie mógł dostać się do swojego schroniska. Na szczęście spotkał sympatycznego kota, który wyratował go z opresji

„Gimmelwald to maleńka, malutka, oszałamiająco piękna wioska, właściwie” zagubiona „w okolicznych górach To był koniec sezonu, kiedy dotarłem do Lauterbrunnen, więc kolejki już nie działały i niektóre trasy były zamknięte”.

Turysta błąkał się górskimimi ścieżkami, w końcu idąc po torach kolejowych dotarł do całkowicie opuszczonego miasta, gdzie sprawdził mapę chcąc odnaleźć drogę do swojego hotelu. Jednak oficjalny szlak był zamknięty. Gdy tak siedział, myśląc co dalej, zobaczył sympatycznego kota.

Zwierzak zauważył turystę, gdy ten zrobił sobie przerwę, jadł batonik i dawał odpocząć nadwerężonej kostce. Kiedy wstał, kot zaczął prowadzić go jakąś ścieżką, był bardzo przyjazny i najwyraźniej przyzwyczajony do turystów. Szedł i oglądał się by sprawdzić, czy mężczyzna na pewno idzie za nim. W ten sposób kot doprowadził go do szlaku, który z kolei wiódł do doliny, gdzie znajdowala się wioska Gimmewald i jego hotel. Rozstali sie bowiem turysta musiał zejść do wioski a kot miał swój teren do patrolowania.

Okazało się, że zwierzak należy do właścicieli położonego we wsi hostelu i uwielbia turystów.

Mężczyzna nagrał to nieoczekiwane spotkanie: obejrzyj film portalu LoveMeow.

Później okazało się, że inni internauci również spotykali tajemniczego kota-przewodnika. Jeden z nich napisał: „Ten sam kot wędrował z nami trzy miesiące temu. Szedł z przodu, zatrzymywał się i pozował wywołując na twarzy każdego szczery uśmiech”.

Szkoda tylko, że nie było to w Wigilię, bo mogli by sobie porozmawiać po drodze 😉

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24