Kraków najatrakcyjniejszym turystycznym miastem Europy

Kraków otrzymał statuetkę Zoover Award for best European city trip 2014. Stolica Małopolski została uznana przez użytkowników portalu turystycznego Zoover za najatrakcyjniejsze europejskie miasto dla turystów.

Z końcową oceną 8.8 Kraków wyprzedził inne popularne miejsca turystyczne, takie jak hiszpańska Sewilla czy włoska Wenecja (drugie i trzecie miejsce). Na dalszych pozycjach w pierwszej dziesiątce znalazły się Brugia, Rzym, Wiedeń, Barcelona, Maastricht, Praga i Berlin.

Przy tworzeniu rankingu przeanalizowano ponad 30.000 opinii dotyczących najbardziej popularnych europejskich miast. W opiniach wystawionych przez użytkowników Zoover, wzięto pod uwagę atmosferę, kulturę, życie nocne, jakość hoteli oraz popularność miasta. Najwyższe oceny Kraków otrzymał za hotele miejskie i za ofertę kulturalną.

– To fantastyczna wiadomość dla Krakowa i dla nas wszystkich. Myślę, że dla każdego, kto był w tym pięknym mieście, nie jest to wielkim zaskoczeniem i nagroda jest jak najbardziej zasłużona. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w konkurencji na najlepsze europejskie miasto, nasi goście ocenili Kraków tak wysoko, ta nagroda jest wielkim zaszczytem i wyróżnieniem dla miasta – powiedział odbierając nagrodę dr Piotr Perczyński z polskiej ambasady w Hadze.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24