Kraków – najciekawszy!

Brytyjczycy uznali polskie miasto za najciekawsze w Europie! Według sondażu przeprowadzonego przez magazyn turystyczny „Which? Travel”, Kraków otrzymał 94% głosów od czytelników brytyjskiego magazynu i zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji na najciekawsze miasto europejskie.

Dawna stolica Polski pokonała 42 miasta europejskie, w tym Sevillę, Barcelonę, Paryż i Rzym!
Magazyn „Which? Travel” od wielu lat prowadzi badania nad popularnością europejskich miast. Wyniki są oparte na wypowiedziach czytelników, którzy oceniają poziom zadowolenia z pobytu w mieście mówią na ile jest prawdopodobne, że zarekomendują je znajomym czy rodzinie.

W sondażu bierze się pod uwagę: koszty przelotu, hotelu, jakość zakwaterowania, restauracji, atrakcji kulturalnych i obiektów turystycznych, oferty zakupowej, komunikacji miejskiej i kosztów pobytu.

Brytyjczycy ocenili na 5 gwiazdek krakowską kuchnię. W tej konkurencji Kraków wyprzedził nawet Rzym czy Paryż. Również najwyższą ocenę Kraków otrzymał za atrakcyjność oferty w stosunku do ceny.

To już trzecie takie wyróżnienie dla Krakowa przyznane przez czytelników magazynu Which? Travel. Po raz pierwszy Kraków wygrał w 2014 a następnie w 2016 roku.

Z pewnością wpłynęło to na plany wakacyjne wielu turystów z Wielkiej Brytanii. Ich liczba rośnie z roku na rok, a Wielka Brytania jest od lat na szczycie listy wszystkich turystów zagranicznych odwiedzających Kraków.
„Which? Travel” jest dwumiesięcznikiem, jednym z największych wśród magazynów podróżniczych w Wielkiej Brytanii. Ma uznaną markę wśród turystów. Jest dostępny na subskrypcję, a liczba czytelników wynosi 40 000 miesięcznie.

fot: Grzegorz Micuła

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24