Kropka – nowa atrakcja turystyczna na Wiśle

Od tego sezonu po Wiśle będą pływać luksusowe katamarany turystyczne. To dobra wiadomość dla gości i klientów biznesowych, a przede wszystkim dla miasta, które zrobiło kolejny krok w kierunku wykorzystania rzeki jako ważnej atrakcji stolicy.

Wczoraj przed południem w Porcie Czerniakowskim odbyła się uroczystość chrztu nowego turystycznego katamarana. Warszawianka Laura Łącz jako Matka Chrzestna polała nowy statek szampanem, nadając mu imię „Kropka”. Później uczestnicy wydarzenie wypłynęli „Kropką” na przejażdżkę po Wiśle. Nowy statek, do którego dołączy wkrótce bliźniacza jednostka, pływać będzie turystycznie po warszawskim odcinku naszej królowej rzek. Katamaran może zabrać na pokład 12 pasażerów.
Od soboty 30 kwietnia warszawianie i turyści odwiedzający stolicę, będą mogli skorzystać rejsów pasażerskich tymi nowoczesnymi, kameralnymi i ekskluzywnymi statkami. Statki to również miejsce do organizowania spotkań biznesowych i towarzyskich w ciekawej formule. Godzinne rejsy pasażerskie będą odbywać się na trasie Starówka-Gruba Kaśka-Starówka. W planach są dodatkowe trasy: do Młocin, rejsy Natura (bobry, ptaki, przyroda), zwiedzanie portów warszawskich, a po otwarciu śluzy – rejsy nad Zalew Zegrzyński. Drugi statek – „Kreska” – rozpocznie rejsy w połowie maja. Bilety na rejsy będzie można rezerwować i kupować na stronie www.po-wisle.pl a także bezpośrednio na statkach (w przypadku wolnych miejsc).
Cena jednego rejsu to 47 zł dla osoby dorosłej. Bilety poza sezonem, dla dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych i rodzinne, będą oferowane ze zniżkami. Rozkład rejsów będzie dostępny na stronie przewoźnika.

To także świetny pomysł na nietypowe spotkania biznesowe lub imprezy firmowe. Nowoczesne, kameralne i ekskluzywne 12-osobowe statki z przestronnym pokładem słonecznym zapewniają pasażerom komfort dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i nowym technologiom. Posiadają eleganckie, minimalistyczne, ogrzewane wnętrze z wygodnymi kanapami,barem, zapleczem gastronomicznym i toaletą. Na trapie rufowym można ustawić grill. Nowoczesny sprzęt multimedialny, nagłośnienie i oświetlenie sprawi, że każde, wzbogacone nimi spotkanie lub impreza, pozostaną na długo w pamięci gości. Konstrukcja wykonana jest z niezwykle trwałych i odpornych materiałów, posiada wszelkie certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo pasażerów i gości oraz gwarancję producenta.

– Pomysł naszych rejsów narodził się z miłości do miasta, w którym żyjemy i naszej pasji do żeglugi. Wisła z roku na rok przechodzi na naszych oczach wielką metamorfozę. Plaże, przystanie, bulwary, nabrzeża są porządkowane i odpowiednio wyposażane, a sama woda jest coraz czystsza. Sprzyja to rozwojowi rekreacji, co widać po tysiącach warszawian spędzających tu czas w sezonie i, z roku na rok, zwiększającej się liczby turystów. Wpisując się naszą ofertą w przestrzeń publiczną, chcemy nadać turystyce wiślanej i białej flocie nowy wymiar, a także podnieść świadomość społeczną na temat Wisły i tego, co ma do zaoferowania na jej warszawskim odcinku, a ma wiele. Podczas rejsów można podziwiać wspaniałą panoramę Warszawy i atrakcyjne miejsca: Starówkę, Powiśle, Park Fontann, Centrum Nauki Kopernik, warszawską Syrenkę, Stadion Narodowy, „Grubą Kaśkę”, wiślane bulwary, porty i mosty, zarówno nowoczesne budowle, jak i dzikie naturalne plaże lub wyspy, pełne flory i fauny.  Mieszkańcy stolicy mogą spędzić u nas wolny czas i odkryć Wisłę na nowo, w komfortowych warunkach, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem, nie tylko w weekendy. Naszym marzeniem jest, aby rejsy po Wiśle stały się obowiązkowym punktem programu dla każdego turysty odwiedzającego Warszawę  – mówi Maciej Szałęga, prezes zarządu Po Wiśle Sp. z o.o.

– Oprócz oferty rejsów pasażerskich stworzyliśmy niebanalną formułę  organizacji spotkań towarzyskich i biznesowych, jakich jeszcze w Warszawie nie było. Oferujemy idealne miejsce na plenerową imprezę na wodzie.  Można tu spotkać się z klientami, zorganizować firmową burzę mózgów, szkolenie, warsztaty kulinarne, wycieczkę edukacyjną dla dzieci, kinderbal, uczcić ważne wydarzenie z rodziną i przyjaciółmi przy wykwintnym obiedzie lub kolacji,  wręczyć ukochanej pierścionek zaręczynowy, spędzić niezapomniany wieczór panieński i kawalerski a nawet urządzić kameralne wesele, lub po prostu wybrać się z przyjaciółmi na rejs według własnej trasy. Pomysłów jest mnóstwo, jesteśmy otwarci na potrzeby każdego naszego klienta – podkreśla Dariusz Witecki, wiceprezes zarządu Po Wiśle Sp. z .o.o.

laura

Laura Łącz została matką chrzestną nowego statku.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24