Krvavec dla aktywnych

Z odległego o niewiele ponad 20 km lotniska w Lublanie można dotrzeć tam w kilkadziesiąt minut. Zaliczany do największych w Słowenii, położony najbliżej portu lotniczego ski-park w Europie jest ulubionym ośrodkiem narciarskim pilotów i stewardess. Latem, dzięki Bike Park Krvavec zmienia się w miejsce najbardziej szalonych aktywności dla dorosłych i dla dzieci.

Bike Park Krvavec z ponad 30. km tras rowerowych i największymi spadkami wśród parków rowerowych w Słowenii i trasami dla cyklistów o różnych umiejętnościach został oficjalnie otwarty 12 maja. Jest jednym z 16. europejskich parków rowerowych połączonych w ramach Gravity Card.

Spośród 16. kilometrów tras zjazdowych (Rock’n’flow, Muci in Bambino) bardziej doświadczonych rowerzystów ucieszy trasa Rock’n’Flow, licząca 6 km. Z kolei nowy, 9-kilometrowy szlak nazwany Pussycat jest zdecydowanie łatwiejszy. Bambino to z kolei płaska trasa, ze skokami o niskim poziomie trudności. Dla rowerzystów Cross Country przygotowano w Bike Park Krvavec 11 kilometrów tras XC o nazwie Allroad i XC Scott.

Pomiędzy Hotelem Krvavec i górną stacją kolejki linowej przebiega 1,5-kilometrowa trasa o nazwie Panorama, odpowiednia dla mniej doświadczonych rowerzystów. Widoki na okoliczne góry podczas zjazdu Panoramą są niezapomniane. Od 2018 roku Krvavec Park oferuje sześć dodatkowych atrakcji, takich jak: Adventure Park, ścianka wspinaczkowa, trampoliny, przejście po linach 40-50 cm nad ziemią, 100-metrowa trasa do zjazdów na dmuchanym materacu, boisko do gry fresbee, strzelanie z łuku oraz zjazd gokartem lub rolkami o nazwie Monster. Więcej na: https://www.rtc-krvavec.si.

Krvavec jest też popularnym miejscem ślubów w kaplicy z widokiem na góry. Para młoda i goście mogą przyjechać na ślub kolejką linową, na rowerach, a zimą na nartach lub nawet psim zaprzęgiem. Pod Hotel Krvavec – najwyżej położony hotel w Słowenii – można dojechać samochodem lub wagonikami kolejki (z zaczepami dla rowerów). Pamiątkowe zdjęcie z górami w tle zrobimy w fotobudce ustawionej prze hotelem.

Bike Park Krvavec znajduje się na zboczu góry Kalška (2047 m n.p.m.) w słoweńskich Alpach. Trasy narciarskie o łącznej długości 23 km znajdują się na wysokości od 1450 do 1971 m n.p.m. To idealne miejsce na narty z dziećmi lub dla początkujących. Sezon narciarski trwa tu od listopada aż do początku maja.

Z Warszawy do Lublany można dolecieć z Adria Airways (https://www.adria.si/en/) w półtorej godziny. Linia ta, należąc do Star Alliance, zapewnia dostęp do globalnej sieci lotów do 191 krajów i 196 regularnych lotów z Lublany na tydzień. Rejsy z Warszawy do Lublany obsługiwane są przez samoloty Airbus A319 lub Bombardier.

Fot.: https://www.rtc-krvavec.si.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24