Na których lotniskach w Europie najwygodniej przenocować? – opublikowano coroczny ranking

Strona Sleeping in Airports opracowała ranking, które porty lotnicze w Europie są najbardziej komfortowe dla podróżnych, którzy muszą spędzić na nich noc. 

Długa podróż, a zwłaszcza oczekiwanie na lotnisku, a już szczególnie konieczność spędzenia na nim nocy, mogą być stresujące. Ale istnieją porty lotnicze, które sprawiają, że dotarcie do miejsca docelowego jest o wiele bardziej przyjemne. Sleeping in Airports to strona, która promuje społeczność podróżników, którzy śpią na lotniskach, i udowadniają, że nie jest to wyłącznie przygoda dla studentów i backpackersów. W badaniu pytano internautów o komfort, usługi, jedzenie, kontrole i bezpieczeństwo, obsługę klienta i czystość. Okazuje się, że są lotniska wygodne i przyjazne, z udogodnieniami, takimi jak biblioteki i wygodne gondole do spania.

Jako zwycięzcę respondenci wybrali lotnisko w Monachium w Niemczech – na najwyższym miejscu na podium już drugi rok z rzędu – zauważając, że jest czyste i przyjazne, oferuje darmowa poranną kawę, prasę i szybkie darmowe Wi-Fi. Jest także browar, mini-golf i jarmark bożonarodzeniowy.

Helsinki-Vantaa w Finlandii zajęło drugie miejsce, wyróżniono piękną architekturę i przyjazny personel, a także unikalne gondole do spania.

Na trzeciej pozycji znalazło się bardzo małe, ale lubiane, lotnisko w Tallinnie. Przytulny port lotniczy oferuje komfortowe fotele, bezpłatne gondole do spania i bibliotekę.

Zurich Airport uplasował się na czwartym miejscu, podróżni powoływali się na się na jego dobrą organizację i oznakowanie, kilka punktów straciło przez wysokie ceny.

Piąte miejsce zajęło Porto Airport, który podobnie jak w Tallinnie jest nieduże, ale ma udogodnienia, takie jak prysznice, bezpłatne Wi-Fi i wygodne miejsca do siedzenia.

Dopełnieniem pierwszej dziesiątki są: Kopenhaga Kastrup; Vienna International Airport; Ateny Eleftherios Venizelos; Amsterdam Schiphol; a także międzynarodowe lotnisko w Dublinie.

fot: Flughafen München GmbH

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24